Sobota, 2018-11-17

Imieniny: Grzegorza, Salomei

Spotkanie z Patronką

Czarny Krzyż w Katedrze Wawelskiej to miejsce nieobce naszym uczniom, ponieważ to właśnie tam znajdują się relikwie Świętej Królowej Jadwigi, Patronki naszej szkoły. Co roku, w rocznicę Jej kanonizacji, która przypada na dzień 7 czerwca, gromadzimy się w tym właśnie miejscu, aby oddać cześć Królowej i złożyć u Jej stóp symboliczne czerwone róże. Nie inaczej było i w tym roku.

W Katedrze Wawelskiej zebraliśmy się w godzinach przedpołudniowych na Mszy Św., której przewodniczył ks. biskup Damian Muskus. Towarzyszył mu m.in. dobry duch Rodziny Szkół Jadwiżańskich ks. Zdzisław Sochacki. Po Mszy wszyscy biorący udział w uroczystościach zostali zaproszeni do Seminarium Duchownego na tradycyjne już pierogi ruskie i naleśniki, ale w tym roku organizatorzy postanowili zadbać także o strawę dla ducha i w tym celu zorganizowali koncert kleryków z Seminarium. Przyszli księża zaskoczyli zgromadzonych solidną dawką nie tylko dobrego wokalu, ale również gitarowych dźwięków okraszonych perkusją. Impreza zakończyła się ogłoszeniem wyników Konkursu Wiedzy o Świętej Jadwidze Królowej „O Lilię Jadwigi Andegaweńskiej”.

Spotkanie jak co roku upłynęło w miłej i przyjaznej atmosferze, którą podgrzewały promienie słoneczne. Nic więc dziwnego, że uczniowie, którym przewodziła Zuzanna Nikiel, tegoroczna królowa szkoły wraz z opiekunami: Leszkiem Chrobakiem, Marią Pilarz, Krystyną Bieniek oraz Anną Nikiel do domów wrócili zadowoleni i z nadzieją, że również w przyszłym roku odwiedzą swoją ukochaną Patronkę.

Tekst: Anna Nikiel

Zdjęcia: Krystyna Bieniek