Piątek, 2018-07-20

Imieniny: Fryderyka, Małgorzaty

WSPOMINAMY FESTYN SZKOLNY

Dnia 09.06.2018 r. w naszej szkole, przy współpracy Dyrekcji, rodziców, nauczycieli i uczniów odbył się festyn szkolny – święto Naszej Patronki. Tegoroczna uroczystość  związana była także  z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uczniowie oraz nauczyciele zorganizowali dla wszystkich zaproszonych gości szereg atrakcji. Zaprezentowany został program artystyczny przygotowany przez  uczniów klas I, II, VI, VII oraz szkolny zespół muzyczny. Część artystyczna była znakomitą okazją do propagowania wśród uczniów wiedzy na temat historii Polski, budowania tożsamości i wspólnoty narodowej oraz rozwijania wśród dzieci postaw patriotycznych, szacunku do historii państwa i symboli. Wszyscy, którzy byli obecni  w tym dniu w naszej szkole, mogli również podziwiać wystawę prac plastycznych związanych z tematem imprezy.

Festyn był także podsumowaniem ogólnopolskiego projektu „Szkoła Młodych Patriotów”, w którym nasza placówka bierze udział. Aby zdobyć certyfikat projektu, musimy wykonać szereg zadań związanych z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

Po części artystycznej, naszych najmłodszych uczestników festynu zabawiała pani animator, który na tę okazję przygotowała wiele ciekawych zabaw. W grach brali udział także starsi uczestnicy imprezy, co w rezultacie było znakomitą okazją do integracji środowiska szkolnego: uczniów – rodziców – nauczycieli. Przy tej okazji uczniowie uświadomili sobie, że można dobrze bawić się bez używek, a aktywność fizyczna daje wiele radości i satysfakcji. Dzięki ciekawym  konkurencjom młodzież miała okazję do odniesienia sukcesu i budowania poczucia własnej wartości.

Oprócz atrakcji artystycznych oraz gier i zabaw można było skorzystać ze stoiska, gdzie rodzice uczniów klasy I serwowali kawę, herbatę i pyszne ciasta. W tym roku jeden z naszych uczniów zaproponował gościom własnoręcznie przyrządzone przystawki oraz mini desery. Wszyscy byli zachwyceni jego talentem kulinarnym i z pustymi talerzami wracali po dokładkę.

Ci, którzy woleli zjeść coś bardziej konkretnego, mogli skorzystać z bogatego wyboru potraw serwowanych przy grillu. Nasi najmłodsi goście najchętniej kupowali watę cukrową, popcorn i losy na loterii fantowej. Atrakcji było wiele i pomimo zmiennej pogody goście bawili się znakomicie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli zorganizować nam szkolny festyn.

Katarzyna Dziedzic