Sobota, 2018-11-17

Imieniny: Grzegorza, Salomei

Nadszedł czas pożegnań

22 czerwca br. społeczność szkolna pożegnała nauczycieli odchodzących na emeryturę: Krystynę Bieniek i Marię Pilarz oraz dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Szczyrku, pana Leszka Chrobaka. Opuszcza też parafię pracujący w naszej szkole od siedmiu lat ksiądz Szymon Czauderna.

Pan Leszek Chrobak pracował w Szkole Podstawowej nr 2 jako nauczyciel wychowania fizycznego od 1983 roku, a stanowisko dyrektora piastował od 1990 roku nieprzerwanie przez 28 lat. Przez wszystkie lata swojej pracy  starał się jak najlepiej, najrzetelniej przekazywać wiedzę i umiejętności niezbędne do wypełniania zadań spoczywających na szkole.  Był wspaniałym nauczycielem dla swoich uczniów, dobrym dyrektorem, przyjacielem i człowiekiem, którego nigdy nie opuszczał dobry humor. Poprzez swoje zaangażowanie i aktywną pracę służył nie tylko społeczności szkolnej, ale i lokalnej.

Panie Maria Pilarz i Krystyna Bieniek  w naszej szkole pracowały od 1999 roku. Wcześniej Pani Maria Pilarz zatrudniona była w Szkole Podstawowej w Buczkowicach, a następnie w SP nr 4 w Szczyrku jako nauczyciel i wychowawca nauczania zintegrowanego, pełniła także funkcję zastępcy dyrektora szkoły w SP nr 2. Pani Krystyna Bieniek po ukończeniu studiów pracowała w Szkole Podstawowej nr 17 w Bielsku – Białej, a potem w SP nr 4 w Szczyrku. W tym czasie uczyła też  języka polskiego w SP 1 i SP nr 2 w Szczyrku. Wykształciła wielu świetnych polonistów, olimpijczyków, a także zachęcała do czytelnictwa jako pracownik biblioteki szkolnej.

Przygotowane przez uczniów pod kierunkiem Anety Chrobak i Sabiny Kubicy – Nikiel pożegnanie miało uroczysty, ale jednocześnie serdeczny i wzruszający charakter. Nie zabrakło miłych słów uznania, szacunku i wdzięczności, podziękowań ze strony uczniów, rodziców, koleżanek i kolegów - nauczycieli.

Odchodzącym od nas koleżankom: Marii Pilarz i Krystynie Bieniek, dyrektorowi Leszkowi Chrobakowi oraz księdzu Szymonowi życzymy wielu radosnych chwil na nowym etapie życia, zdrowia, realizacji wszystkich zamierzeń oraz miłych wspomnień z lat spędzonych razem i wzajemnej współpracy. Dziękujemy! I nie żegnamy się. Życie to ciągłe pożegnania, ale każde z nich otwiera przed nami nowe możliwości i daje szansę na nowe spotkania.

Koleżanki i koledzy – nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 2 w Szczyrku

.