Sobota, 2018-11-17

Imieniny: Grzegorza, Salomei

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Po kilku miesiącach nauki i pracy nauczycieli, uczniów oraz ich rodziców nadszedł wyczekiwany przez wszystkich moment – zakończenie roku szkolnego.

W piątek (tj.23.06) z tej okazji odbył się w naszej szkole uroczysty apel. Podczas części oficjalnej zostały wręczone najlepszym uczniom świadectwa z wyróżnieniem, które są dla nich nagrodą za całoroczną ciężką pracę. Nagrody książkowe otrzymali również najmłodsi uczniowie, którzy osiągnęli wysoki poziom osiągnięć w nauce.

W tym roku był to dla naszej szkoły wyjątkowy dzień, ponieważ z jednej strony witaliśmy wyczekiwane wakacje, a z drugiej żegnaliśmy odchodzących na emeryturę: dyrektora Leszka Chrobaka oraz dwie wspaniałe nauczycielki: panią Marylę Pilarz – wicedyrektora szkoły oraz ulubioną „panią” pierwszaków i panią Krystynę Bieniek – polonistkę i opiekuna biblioteki szkolnej, a także księdza Szymona Czaudernę, który został przeniesiony do nowej parafii.

Zostali oni uroczyście pożegnani przez przedstawicielki Rady Rodziców, które w pięknych słowach opisały bogaty dorobek ich pracy zawodowej, a także podziękowały za wysiłek włożony w rozwój dzieci i młodzieży w naszej szkole. Życzyły także każdemu z osobna wytrwałości i powodzenia w życiu pozaszkolnym. Również grono pedagogiczne dołączyło się do życzeń i wręczyło w swoim imieniu pamiątkowe upominki.

Podczas drugiej, mniej oficjalnej części apelu, została odegrana scenka skierowana do opuszczających nasze grono nauczycieli oraz dyrektora. Uczniowie wraz z panią Anetą Chrobak oraz panią Sabiną Kubicą- Nikiel przygotowali zabawne, ale i wzruszające wystąpienie, podczas którego żegnali odchodzące osoby.

Po tych pięknych i wzruszających momentach pani Maryla oraz pani Krystyna podziękowały uczniom za cudowne przedstawienie oraz wyraziły wdzięczność gronu rodziców za pamięć, a swoim koleżankom i kolegom z pracy - za współpracę.

Na koniec apelu głos zabrał pan dyrektor Leszek Chrobak, który dziękował za uroczyste pożegnanie i życzył wszystkim uczniom powodzenia w kolejnym roku szkolnym oraz w dalszej nauce, a także ogłosił WAKACJE :)

Katarzyna Dziedzic