Sobota, 2018-11-17

Imieniny: Grzegorza, Salomei

„Dwójka” stawia na przyrodę!

W ramach konkursów ekologicznych organizowanych przez  Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego w kampanii edukacyjno – informacyjnej „Stawiam na przyrodę”, braliśmy udział w konkursie „Mój ulubiony zwierzak” oraz  „Krajobraz i przyroda województwa śląskiego”. Opiekę merytoryczną nad przebiegiem konkursów w Szkole Podstawowej nr 2 w Szczyrku sprawowała pani Izabela Kania.

Celem pierwszego konkursu, adresowanego do uczniów klasy IV – VI,  było skierowanie uwagi na otoczenie, w którym na co dzień przebywają uczestnicy konkursu, kształtowanie wrażliwości na  piękno przyrody, rozwijanie wyobraźni i zdolności manualnych. Uczeń klasy V SP nr 2  Michał Styrna zajął w nim I miejsce.

Drugi konkurs skierowany do uczniów klas VII szkół podstawowych oraz gimnazjalnych miał na celu  zdobywanie i pogłębianie wiedzy dotyczącej walorów przyrodniczych województwa śląskiego, zachęcanie do odpoczynku na świeżym powietrzu, pogłębianie wiedzy o wartościach przyrodniczych swojej najbliższej okolicy oraz terenów przyrodniczo cennych, kształtowanie zdolności artystycznych w dziedzinie fotografii przyrodniczej.  W tym konkursie II miejsce zajął Jakub Styrna z klasy VII SP nr 2.

Gratulujemy!