Piątek, 2018-07-20

Imieniny: Fryderyka, Małgorzaty

Królowa Jadwiga w oczach dziecka

Królowa Jadwiga  w oczach dziecka

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi w Szczyrku  od lat aktywnie uczestniczy w konkursach organizowanych przez Rodzinę Szkół Jadwigi Andegaweńskiej, zdobywając w nich nagrody i wyróżnienia.  Celem konkursów jest nie tylko kształtowanie i rozwijanie uzdolnień plastycznych  oraz wyobraźni i inwencji twórczej dzieci i młodzieży, ale także upowszechnianie dokonań, ideałów i wartości reprezentowanych przez naszą Patronkę, jej wizerunku jako władcy, polityka , kobiety.

W Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „ Zabytki architektoniczne związane ze świętą Jadwigą Królową Polski” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 11 w Mysłowicach przy współpracy Muzeum Miasta Mysłowice II miejsce zajął uczeń naszej szkoły Karol Trzopek.

Praca Fabiana Wandzla wykonana w formie komiksu  została wyróżniona w kategorii: szkoła podstawowa w III Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Obrazy z życia i panowania Królowej Jadwigi”. Organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi w Bełżcach.

Uczennica Kinga Chmiel  zajęła III miejsce w konkursie plastycznym „Naśladowcy Królowej”, który przygotowała Szkoła Podstawowa nr 2 im. św. Królowej Jadwigi w Parczewie.

Gratulujemy młodym artystom!