Niedziela, 2018-12-16

Imieniny: Albiny, Sebastiana

Podziękowaliśmy za przelaną krew

Wspaniała, 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości nie mogła w naszej szkole przejść niezauważona. Już od początku roku szkolnego pamiętaliśmy o tych wydarzeniach, rozmawialiśmy o nich na lekcjach, czego zwieńczeniem był uroczysty apel, który odbył się 9 listopada. W jego przygotowania włączyli się uczniowie całej szkoły, a jego motywem przewodnim były wspomnienia babci, która opowiadała swoim wnukom o zapamiętanych zdarzeniach, jakże ważnych dla naszej Ojczyzny.

Warstwę słowno-filmową – przygotowaną przez Katarzynę Dziedzic oraz Annę Jakubiec-Nikiel – uświetniła warstwa muzyczna. Wspaniale zaprezentowały się zespół szkolny, specjalnie na tę okazję stworzony przez Sabinę Kubicę-Nikiel oraz Zespół Regionalny Klimczok prowadzony przez Małgorzatę Hołdys. Równie efektownie prezentowała się oprawa plastyczna przygotowana przez Izabelę Kanię, którą w działaniach wspomógł uczeń klasy III gimn. Piotr Gałczyński.

Uczniowie naszej szkoły ze swoim przedstawieniem zaprezentowali się także szerszej publiczności w Kościele pw. św. Piotra i Pawła 11 listopada. Wierni, zgromadzeni na mszy, mogli zobaczyć i usłyszeć efekt finalny długich przygotowań. Po przedstawieniu obecni w Kościele przeszli pod Pomnik Zwierzyniecki, gdzie miały miejsce uroczysty apel poległych oraz oddanie hołdu tym wszystkim, którzy przelali krew za Ojczyznę.

Anna Jakubiec-Nikiel