Niedziela, 2018-12-16

Imieniny: Albiny, Sebastiana

Coraz młodsi i coraz chętniej…

W październiku oraz w listopadzie odbyły się dla najstarszych uczniów naszej szkoły dwa szkolenia, które podejmowały bardzo ważne, ale i bardzo trudne tematy. Pierwszy to dopalacze. W  tym dniu prowadzący wspomniał również o innych środkach psychoaktywnych. Drugi to alkohol.

Jedna i druga używka stanowią ogromny problem w środowisku młodych ludzi. Coraz młodsi i coraz chętniej sięgają po te substancje. Nie potrafią odmówić, żeby nie stracić akceptacji środowiska rówieśniczego. Dlatego tak ważne jest poruszanie tych kwestii. Sławomir Orzechowski, prowadzący warsztaty, już od kilku lat rozmawia z uczniami naszej szkoły na te tematy, dzięki wsparciu Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, co jest dla nas bardzo istotne, gdyż świetnie dogaduje się z młodzieżą, wręcz mówi jej  językiem.

Tekst: Joanna Łaciak

Zdjęcie: Joanna Łaciak