Niedziela, 2018-12-16

Imieniny: Albiny, Sebastiana

„Pomoc dla zwierząt ze Schroniska w Żywcu”

W listopadzie w Szkole Podstawowej nr 2 w Szczyrku odbyła się zbiórka na rzecz Schroniska dla bezdomnych zwierząt „Beskid” w Żywcu. Inicjatorami byli państwo Beata Waliczek oraz Marek Rasała z „Willi pod piórem” przy ul. Myśliwskiej oraz pastor Jan Byrt.

W akcję zaangażował się Szkolny Klub Wolontariatu i Samorząd Uczniowski z opiekunami – p. Joanną Łaciak i p. Patrycją Pawełek oraz uczniowie i rodzice z „dwójki”. Akcja  była skoncentrowana na zbiórce potrzebnych rzeczy na zimową porę - tzn. używanych ręczników, koców, legowisk, poszew i poszewek oraz garnków i misek. Dzięki wszystkim, którym nie jest obojętny los zwierzaków, wspólnie udało się zebrać 126 kilo karmy mokrej i suchej, 7 dużych kartonów ręczników, poszew i koców, miski oraz smakołyki.

Serdecznie dziękujemy w imieniu Bezdomnych Zwierząt ze Schroniska w Żywcu.