Sobota, 2018-11-17

Imieniny: Grzegorza, Salomei

IV dzień wizyty Kraków

W prastarym Krakowie

6 marca br. w ramach programu COMENIUS grupa gimnazjalistów z ZSPiG nr 2 wraz z uczniami i ich opiekunami z Liberca i Wilna odwiedziła Kraków, dawną stolicę Polski, dziś miasto przepełnione licznymi pamiątkami historii i wspaniałą atmosferą.
Najpierw zawędrowaliśmy na Wzgórze Wawelskie i po zwiedzeniu Katedry wdrapaliśmy się na Dzwon Zygmunta. Wiele emocji dostarczyło zejście do królewskich grobów i do krypty wieszczów. Następnie spacerkiem udaliśmy się na Rynek Główny. Tu odwiedziliśmy Kościół Mariacki, w którym podziwialiśmy słynny ołtarz Wita Stwosza. Barbakan, Brama Floriańska, Sukiennice, liczne kościoły...to tylko niektóre z miejsc, które zobaczyliśmy podczas wycieczki.
Wielką „atrakcją” dla uczestników wyjazdu był też tzw. czas wolny na odpoczynek, posiłek i zakupy. Wśród gości z Czech popularnością cieszyły się polskie słodycze (szczególnie krówki), goście z Litwy chętnie odwiedzali księgarnie.
Po Krakowie oprowadzały nas panie: Sabina Kubica - Nikiel, Krystyna Bieniek i zastępca dyrektora szkoły, pani Wiesława Marek.
Mimo mroźnej pogody, humory dopisywały. Mamy nadzieję, że wyjazd do Krakowa pozostanie na długo w pamięci uczniów i opiekunów i stanie się inspiracją do ponownego odwiedzenia tego pięknego miasta.