Kalendarium

Środa, 2019-01-23

Imieniny: Fernandy, Jana

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 1737007
  • Do końca roku: 342 dni
  • Do wakacji: 149 dni

Akcje organizowane przez bibliotekę

Artykuły

Pasowanie na czytelnika

2018-03-14
Powiększ zdjęcie

 „Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem - to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem."

/przysłowie chińskie/

               13 marca br. w szkolnej bibliotece odbyła się tradycyjna uroczystość  pasowania pierwszoklasistów na czytelników. 

               Uczniowie klasy VI i VII pod opieką pani Krystyny Bieniek przygotowali dla swoich młodszych kolegów inscenizację „Wśród bohaterów bajek i baśni”. Na scenie wystąpili: Kot w Butach, Czerwony Kapturek, Książkowy Ludek, Wróżka i Czarownica, Smerfetka i Kopciuszek oraz Królewna Śnieżka i Królowa Książek z dwiema Koleżankami. Dzieci odgadywały zagadki dotyczące baśniowych bohaterów, znały także wszystkie literki polskiego alfabetu. Wysłuchały próśb i rad, które kierowały do nich książki. Usłyszały, jak zachować się w szkolnej bibliotece.

         Pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie i stali się „rycerzami książek”. Pamiątką miłego spotkania będą na pewno dyplomy, które otrzymali wszyscy uczniowie klasy I. Od tej chwili stali się prawdziwymi czytelnikami i wypożyczyli swoje pierwsze książki. Gratulujemy i zapraszamy do częstych odwiedzin szkolnej biblioteki!

         K. Bieniek, I. Kania

 

 

Czytaj więcej o: Pasowanie na czytelnika

Wyniki konkursu plastycznego pt. MÓJ KOCHANY MIŚ

2017-12-11

 

Prace nagrodzone:

Kubica Jakub kl. I

Wieczorek Łucja kl. I

Krupa Roksana kl. IIIa

Kubica Adrianna kl. IIIa

Pawlik Paulina kl. IIIb

Romanowicz Marlena kl. IIIb

Śleziona Zofia kl. IIIb

Handzlik Martyna kl. IV

Jakubiec Jakub kl. V

 

Prace wyróżnione:

Shtinoła Emma kl. II

Zątek Laura kL. II

Jakubiec Emilia kl. IIIb

Łozińska Marta kl. IIIb

Wątroba Karolina kl. IIIb

Grzegorzek Karolina kl. IIIa

Majdak Jan kl. IV

Szczepan Stec kl. IV

 

WSZYSTKIM UCZNIOM DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ W KONKURSIE A NAGRODZONYM GRATULUJEMY!

 

 

 

Czytaj więcej o: Wyniki konkursu plastycznego pt. MÓJ KOCHANY MIŚ

Sto lat, Kochany Misiu!

2017-11-29
Powiększ zdjęcie

 

Miękki, puchaty i taki z łatką. Kubuś Puchatek, Miś Paddington albo Miś Uszatek. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka - Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, żadna nie jest w stanie zastąpić Misia. Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku.

 

 

Czytaj więcej o: Sto lat, Kochany Misiu!

Spotkanie z pisarzem

2017-10-24
Powiększ zdjęcie

Jak sobie wyobrażacie pisarza? Według większości uczniów musi to być człowiek wiekowy, smutnawy, poważny. 17.10. br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szczyrku klasa VI, VII oraz klasy gimnazjalne miały okazję poznać pisarza współczesnego - Arkadiusza Niemirskiego, który oprócz pisania książek dla młodzieży i dorosłych pasjonuje się wieloma sprawami, uwielbia muzykę rockową.

Czytaj więcej o: Spotkanie z pisarzem

Koty, kotki, koteczki…

2017-02-22
Powiększ zdjęcie

 

            Czasem bywają psotne, złośliwe i nieco kapryśne, ale i tak nie sposób oprzeć się ich urokowi, kiedy domagają się głaskania, rozkosznie mruczą, śpiąc na kanapie czy wskakują nam na kolana.

            17. lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Kota, czyli święto wszystkich futrzaków. W Polsce zaczęto je obchodzić w 2006 roku, ale tradycja tego dnia sięga roku 1990 i wywodzi się z Włoch. Światowy Dzień Kota to okazja do wręczenia ukochanym pupilom smacznej przekąski  lub zabawki, ale też by pomóc tym wolno żyjącym i podopiecznym schronisk dla kotów.

Czytaj więcej o: Koty, kotki, koteczki…

Pasowanie uczniów I klasy na czytelników.

2017-02-16
Powiększ zdjęcie

 

„Książka to najlepszy przyjaciel człowieka, a biblioteka to świątynia jego myśli”.

(Marek Tuliusz Cyceron)

 

     

               13 lutego br. w szkolnej bibliotece odbyła się miła uroczystość – pasowanie pierwszoklasistów  na czytelników. 

               Uczniowie klasy V i VI pod opieką pani Krystyny Bieniek wprowadzili swoich młodszych kolegów w świat książek, prezentując ciekawą inscenizację „Wśród bohaterów bajek i baśni”. Na scenie nie zabrakło m.in. Kota w butach, Calineczki, krasnoludka, Wróżki i Czarownicy, Smerfetki i Kopciuszka oraz królewny Śnieżki i królowej Książki. Dzieci wspaniale poradziły sobie z odgadywaniem zagadek dotyczących baśniowych bohaterów.

 

 

 

 

 

Czytaj więcej o: Pasowanie uczniów I klasy na czytelników.

Zwycięzcy w konkursach nagrodzeni!

2017-01-08
Powiększ zdjęcie

Biblioteka szkolna to nie tylko wypożyczalnia, czytelnia, centrum informacji multimedialnej, ale także miejsce realizacji zainteresowań i pasji. Podczas świątecznego apelu rozdano nagrody dla zdobywców wyróżnień w konkursach zorganizowanych przez naszą bibliotekę.

Czytaj więcej o: Zwycięzcy w konkursach nagrodzeni!

Święto wszystkich misiów

2016-12-01
Powiększ zdjęcie

         Czy wiecie, że misie też mają swoje święto? W tym roku Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodziliśmy 25 listopada.Mały, duży, biały, kolorowy… Każdy posiada lub posiadał  swojego ukochanego pluszowego misia. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku! Miś  nieodłącznie kojarzy się z beztroskim dzieciństwem. Dzisiaj w każdym  sklepie z zabawkami możemy natknąć się na pluszowe miśki. Często są one bohaterami powieści, bajek, filmów i piosenek, tak jak np. Kubuś Puchatek, Coralgol, Paddington, Miś Uszatek, Yogi, Mój Brat Niedźwiedź, Mały Miś, Troskliwe Misie czy Gumisie.

 

Czytaj więcej o: Święto wszystkich misiów

Wakacje z ksiązką

2016-10-03
Powiększ zdjęcie

W tym roku szkolnym po raz pierwszy w ramach programu „Książki naszych marzeń” wypożyczono książki na wakacje. Mamy nadzieję, że umiliły  one uczniom letni wypoczynek.

 

Czytaj więcej o: Wakacje z ksiązką

Cała szkoła czyta dzieciom

2016-06-15
Powiększ zdjęcie

     1 czerwca 2001 r. Fundacja ABCXXI zainaugurowała kampanię społeczną "Cała Polska czyta dzieciom"w celu uświadomienia społeczeństwu ogromnego znaczenia czytania dziecku dla jego zdrowego i wszechstronnego rozwoju.

Czytaj więcej o: Cała szkoła czyta dzieciom