Sobota, 2018-11-17

Imieniny: Grzegorza, Salomei

Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy-I etap projektu realizowany w roku 2009/2010

Od lutego 2010 roku uczniowie klasy I uczestniczą w realizacji Programu Europejskiego „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy"Projekt ten jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.Oparty jest on na teorii amerykańskiego psychologa H.Gardnera,który wyróżnia 8 inteligencji:językową,matematyczno-logiczną,wizualno- przestrzenną,przyrodniczą,ruchową,muzyczną,interpersonalną,intrapersonalną.

Dzieci bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach rozwijając mocne inteligencje
i wzmacniając słabe.Pomagają im w tym ciekawe pomoce dydaktyczne o wartości 8 tysięcy złotych,które szkoła otrzymała do realizacji programu.

Bawiąc się i ucząc jednocześnie dzieci potwierdzają teorię Gardnera,że
KAŻDE DZIECKO JEST ZDOLNE, trzeba tylko te zdolności u niego dostrzec i rozwijać.

PODSUMOWANIE ZAJĘĆ

W czerwcu zakończyły się zajęcia unijne w klasie I pt. "Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy" pokazem dla rodziców podsumowującym cały 50 godzinny cykl tych zajęć.Dzieci pokazały swoje umiejętności, a rodzice zobaczyli swoje pociechy w działaniu.Zajęcia te potwierdziłły ich główne motto,że każde dziecko jest zdolne,trzeba tylko te zdolności dostrzec i rozwijać.

Wych.klasy

Małgorzata Jasek