Kalendarium

Środa, 2019-01-23

Imieniny: Fernandy, Jana

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 1736984
  • Do końca roku: 342 dni
  • Do wakacji: 149 dni

Projekty unijne w ZSPiG nr 2 w 2007 i 2008 roku

 

Ma powody do radości Zespół Szkół Podstawowej i Gimnazjum nr 2,  wzbogacił się o  dwie nowe pracownię komputerowe i nie tylko.

Mamy co prawda dwie starsze pracownie informatyczne, w pełni funkcjonalne, ale nie do końca nadążają już za najnowszymi osiągnięciami informatycznymi. Dlatego postanowiliśmy wziąć udział w projekcie unijnym “Pracownie komputerowe dla szkół”. Napisaliśmy wnioski, wysłaliśmy i czekaliśmy, co z tego wyniknie. Udało się – otrzymaliśmy wspaniały sprzęt  a dokładnie rzecz ujmując dwie pracownie jedną typu Macintosch w 2007 roku  drugą typu IB MPC w 2008 roku. Ponieważ zaistniała możliwość złożenia wniosku na Centrum Informacji Multimedialnej– uczynilismy to i w 2007 roku pozyskalismy Centrum Informacji Multimedialnej składające się z czterech komputerów typu IBM PC oraz urzadzenie drukujące- wielofunkcyjne.

Nalezy nadmienic również, iz w ramach pozyskania pracowni szkoła otrzymała dwa zestawy przenosne typu laptop+rzutnik IBM PC oraz laptop+rzutnik typu Macintosch.Jestesmy więc w pełni mobilni poniewaz w ramach działań rozbudowy przyłącza do pracowni postaralismy sie o to, aby internet był w zasiegu szkoły w kazdym miejscu.Tak wiec począwszy od sali gimnastycznej poprzez wszystkie klasy mamy możliwosc "surfowania".