Poniedziałek, 2018-05-28

Imieniny: Augustyna, Ingi

Organizacja WOŚP

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W ZSPIG NR 2

Inicjatywa WOŚP w ZSPIG nr 2 w Szczyrku zrodziła się w roku 2003 z inicjatywy dzieci oraz pani mgr  Mirosławy Kania nauczyciela tejże szkoły. Postanowiliśmy również wykazać się chęcią pomocy innym potrzebującym. Z wielkim poparciem pana dyrektora naszej szkoły, grona pedagogicznego oraz samych wolontariuszy, których zawsze było wielu rozpoczęliśmy kwestowanie i tak jest każdego roku. Kwestujemy od początku naszej działalność i w Sztabie przy Szkole Podstawowej w Wilkowicach. Obecnie rolę szefa Sztabu  w ZSPiG nr 2 pełnią pani mgr Maryla Pilarz oraz pani mgr Halina Chudy .

W naszej szkole zawsze mamy zabezpieczone zaplecze socjalne podczas zbiórki, gdzie zmieniające się grupy wolontariuszy wraz z opiekunami czekają na swoją kolejkę w kwestowaniu, możemy się tam również posilić dzięki przychylności Rady Szkoły.

Największe emocje sięgają „zenitu” podczas liczenia zebranych pieniędzy, każdy z nas na początku podaje przypuszczalne sumy ,które później zapisujemy na tablicy aby porównać kto był najbliżej zebranej kwoty.

Podsumowaniem całego dnia pracy jest przejazd naszych wolontariuszy do Sztabu w Wilkowicach i udział w światełku do nieba z niezliczoną eksplozją ogni sztucznych. Jest na co popatrzeć.