Środa, 2018-09-19

Imieniny: Januarego, Konstancji

Projekt edukacyjny podsumowanie

Uczniowie klasy II gimnazjum realizowali w tym roku szkolnym obowiązkowy projekt edukacyjny.

We wrześniu wybrali do realizacji z proponowanych im tematów następujące:

•       Polscy laureaci Literackiej Nagrody Nobla - opiekun mgr Krystyna Bieniek ( Monika Cygan, Andrzej Habierski,Tomasz Kasiński, Wiktoria Stec i Paulina Surma)
  •       Transplantacja-drugie życie – opiekun mgr Patrycja Pawełek (Marcela Gawęda, Anna Hołdys, Klaudia Krupa, Magdalena Romanowicz, Grażyna Zygmunt)
  •       Energia przyszłości – opiekun mgr Patrycja Pawełek (Jakub Dąbrowski, Szymon Gawęda,Grzegorz Heller, Patryk Hula)
  •       Szczyrk – miejscowość, którą warto poznać – opiekun mgr Edyta Targosz (Jonatan Cembala, Kamil Górny, Dawid Gruca, Michał Kruczek, Aneta Węgrzynkiewicz, Klaudia Więzik)
  •       Polscy medaliści na Olimpiadzie Letniej 2012 – opiekun mgr Aneta Chrobak (Katarzyna Baruciak, Michał Baruciak, Tomasz Bujak, Jakub Zyzański)

Uczniowie podzielili się zadaniami, wspólnie i samodzielnie wyszukiwali i opracowywali informacje dotyczące wybranych tematów. Efektem ich działań stały się prezentacje, których odbiorcami byli uczniowie gimnazjum, dyrekcja i nauczyciele. Wyniki swej pracy uczniowie przedstawili w różnorodnej formie: prezentacje multimedialne, filmy, nagrania, omówienia ustne. Dzięki udziałowi w realizacji projektu gimnazjaliści  rozwijali umiejętność pracy w grupie, integrowali wiedzę szkolną i pozaszkolną, łączyli proces nauczania z aktywnym działaniem, rozwijali twórcze myślenie, poszerzali swoją wiedzę na wybrany temat.

opracowała: mgr K. Bieniek