Poniedziałek, 2018-07-16

Imieniny: Eustachego, Mariki

To już 10 lat!

1 maja 2014r. minęło 10 lat polskiego członkostwa w Zjednoczonej Europie. Czy pamiętamy, my dorośli, jakie nadzieje i obawy mieliśmy w dniu wstąpienia do Unii Europejskiej?

Co zmieniło się w naszym myśleniu o Unii? Czy nasze opinie sprzed 10 lat są nadal aktualne, czy może dziś wydają się śmieszne? Z pewnością w ciągu tych lat wiele się w naszym kraju zmieniło.

Uczniowie klas IV, V i VI Szkoły Podstawowej nr 2 nie mogą pamiętać tamtych chwil, gdy Polska stała się pełnoprawnym członkiem Unii Europejskiej. Sami mają bowiem lat 11-13. Ale to oni przecież będą decydować w przyszłości o miejscu naszej Ojczyzny w strukturach Zjednoczonej Europy. Z okazji 10-lecia wstąpienia Polski do UE zorganizowano dla nich konkurs wiedzy o Europie.

W indywidualnym sprawdzianie wiedzy zwyciężyła: Kasia Krupa z klasy VI. Na drugim miejscu uplasowały się: Zuzanna Nikiel z klasy IV oraz Weronika Kurowska z klasy VI. Gratulujemy wiedzy i zaangażowania!

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody, które ufundowały: szkoła oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce