Poniedziałek, 2018-07-16

Imieniny: Eustachego, Mariki

Marsz ekologiczny

24 kwietnia 2014 klasy I – III oraz „O” wzięły udział w marszu ekologicznym. Dzieci z barwnymi wcześniej przygotowanymi przez siebie ozdobami w postaci motylków, kwiatów wyruszyły w kierunku Placu Św. Jakuba.

Tutaj dotarli również uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczyrku oraz przedszkolaki. Następnie odbyły się występy artystyczne przybyłych dzieci o tematyce ekologicznej. Dzieci naszej szkoły zaprezentowały się bardzo ładnie, wierszem, tańcem ekologicznym i piosenką. Klasa II miała w swoich szeregach nawet sowę – symbol mądrości. Były też pokazy mody ekologicznej. W ten sposób dzieci lepiej zrozumiały istotę ekologii i ochrony przyrody. Na zakończenie  dzieci otrzymały słodycze i napoje.

Jasek Małgorzata