Sobota, 2018-01-20

Młodzieżowe wybory prezydenckie 2015

Młodzi głosują

Dlaczego to robimy?

Celem akcji „Młodzi głosują” jest zachęcenie młodych ludzi do większej aktywności obywatelskiej, gdy jeszcze wielu z nich chce ją podejmować. Aby nie zostać biernym dorosłym, trzeba doświadczyć własnej aktywności obywatelskiej już w młodości – mówi dr Jacek Strzemieczny, prezes Fundacji Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Nasze gimnazjum bierze udział w akcji od 2003 roku.

W tym roku członkami komisji wyborczej byli: Natalia Surma z klasy III, Szymon Wątroba z klasy II i Janusz Waluś z klasy I.

Upoważnionych do głosowania było 61 uczniów, głosów oddanych było 57, ważnych: 54, nieważnych:3. Frekwencja wyniosła:93%, głosowali wszyscy obecni w szkole gimnazjaliści.

Wyniki:

Braun Grzegorz Michał: 0 głosów

Duda Andrzej Sebastian: 17 głosów

Jarubas Adam Sebastian: 0 głosów

Komorowski Bronisław Maria: 7 głosów

Korwin-Mikke Janusz Ryszard: 12 głosów

Kowalski Marian Janusz: 0 głosów

Kukiz Paweł Piotr: 15 głosów

Ogórek Magdalena Agnieszka: 3 głosy

Palikot Janusz Marian: 0 głosów

Tanajno Paweł Jan: 0 głosów

Wilk Jacek: 0 głosów

Wyniki młodzieżowych wyborów poznamy 10 maja po zamknięciu lokali w wyborach powszechnych. Są one publikowane po zakończeniu głosowania powszechnego ze względu na zachowanie neutralności politycznej i edukacyjny charakter programu. Relacje z bieżących działań poszczególnych szkół (także z naszego gimnazjum) oraz wyniki wyborów publikowane są na platformie  www.mlodzi.ceo.org.pl.

Koordynator akcji: mgr Krystyna Bieniek

Młodzi głosują 2015

2015-05-28
Powiększ zdjęcie

19 października br. gimnazjaliści mogli poczuć się jak dorośli i zagłosować w kolejnych wyborach zorganizowanych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i koordynatora akcji „Młodzi głosują” mgr Krystynę Bieniek. Akcja od lat cieszy się popularnością wśród uczniów, a jej wynikami interesują się także nauczyciele i rodzice. Tak było i tym razem.

Gimnazjaliści, pod czujnym okiem komisji w składzie: Emilia Grzegorzek z klasy I, Janusz Waluś z klasy II oraz Szymon Wątroba z klasy III gimnazjum, inaczej niż dorośli, głosowali jedynie na komitety wyborcze, nie na poszczególnych kandydatów.

Największą ilość głosów zdobyły: Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość - 41%, Komitet Wyborczy KORWIN - 28,2%, Komitet Wyborczy Wyborców „Kukiz’ 15”- 12,8%. Pozostałe wyniki: Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP - 5,1%, Komitet Wyborczy Partia Razem, Koalicyjny Komitet Wyborczy Zjednoczona Lewica SLD, Komitet Wyborczy Wyborców Zbigniewa Stonogi, Komitet Wyborczy Wyborców Zjednoczeni dla Śląska, Komitet Wyborczy Wyborców Grzegorza Brauna „Szczęść Boże”- po 2,56%, pozostałe komitety (Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe, Komitet Wyborczy Nowoczesna Ryszarda Petru) – po 0%.

Wyniki zostały przesłane do CEO. O naszej akcji przeczytacie też w najnowszym numerze „Gazety Szczyrkowskiej”.

Krystyna Bieniek

Czytaj więcej o: Młodzi głosują 2015