Kalendarium

Czwartek, 2018-04-26

Imieniny: Marii, Marzeny

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 1454195
  • Do końca roku: 249 dni
  • Do wakacji: 57 dni
Jesteś tutaj: Start

Strona główna

WITAJ NA STRONIE  SZKOŁY PODSTAWOWEJ  NR 2

W SZCZYRKU

Artykuły

I Powiatowy Konkurs „Lepiej zapobiegać niż leczyć”

2018-03-22
Powiększ zdjęcie

Szkoła Podstawowa nr 2 w Szczyrku wystartowała w I Powiatowym Konkursie pt. „Lepiej zapobiegać niż leczyć”. Konkurs odbywał się etapowo, gdzie dwa pierwsze spotkania wymagały od uczestników wiedzy teoretycznej. Uczniowie naszej szkoły wystawili dwie reprezentacje. Na etapie szkolnym drużyna w składzie Kamil Marek, Jan Cieślar i Jan Trzopek uległa reprezentacji dziewczynek: Martyny Haratek, Anny Kurowskiej i Pauliny Marek. Uczennice klasy VII dalej rywalizowały z reprezentacją Szkoły Podstawowej nr 1  w Szczyrku. Popełniając tylko jeden błąd w teście wiedzy wygrały etap gminny i znalazły się wśród jedenastu najlepszych szkół Powiatu Bielskiego, które przystąpiły do konkursu.

Czytaj więcej o: I Powiatowy Konkurs „Lepiej zapobiegać niż leczyć”

Sport w SP 2

2018-04-03

 

Zawodnicy ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Szczyrku zakończyli rozgrywki w grach zespołowych organizowanych przez SZS.

Gimnazjaliści i klasa VII w rozgrywkach gminnych w piłkę siatkową zajęli III miejsce wśród dziewczynek, a II u chłopców. W piłce ręcznej nasze zespoły wymieniły się zajętymi miejscami. Koszykówka okazała się mocną strona naszej reprezentacji, Wygrane mecze pozwoliły rywalizować w Bystrej w półfinale powiatu. Oba nasze zespoły wygrały z drużynami z Kóz, ale niestety uległy zawodnikom gospodarzy, którzy awansowali do finału powiatu.

Sportowcy gimnazjum i klasy VII to: Paulina Marek, Laura Ochman, Wiktoria Marek, Aleksandra Śliwa, Marta Krupa, Fiedor Paulina, Natalia Kryta, Romanowicz Julia, Dominika Trzopek, Nikola Laszczak, Karolina Nikiel, Anna Bujak, Paulina Pawełek,  Oliwia Wantoła, Kacper Kulik, Piotr Gałczyński, Sebastian Krupa, Miłosz Marek, Adrian Dudek, Piotr Majcher, Tomasz Lebecki, Jan Cieślar, Jakub Wojtynek, Karol Pilarz, Jakub Rutkowski.

 

Czytaj więcej o: Sport w SP 2

Odwiedziny dzieci w szpitalu

2018-04-22

 

            Książeczki, kolorowanki, artykuły piśmiennicze oraz zabawki – wszystko to trafiło do czterech wielkich pudeł, które następnie zostały przetransportowane do Szpitala Pediatrycznego  w Bielsku-Białej w ramach Światowego Dnia Chorego. Oczywiście wszystkie podarunki zostały zebrane dzięki wielkim sercom uczniów naszej szkoły. Pomysłodawcami akcji byli wolontariusze działający w Szkolnym Kole Wolontariatu, a patronowała jej Zuzanna Nikiel, obecnie panująca królowa szkoły. Drugoklasistkę szczególnie wsparły Zuzanna Żądło oraz Julia Wieczorek, które z ogromnym zaangażowaniem włączyły się w akcję. Dziewczęta wraz z opiekunkami pojechały do szpitala, gdzie spotkały się z siostrą oddziałową oddziału pediatrycznego, która bardzo ucieszyła się podarunków.

Anna Jakubiec-Nikiel

Czytaj więcej o: Odwiedziny dzieci w szpitalu

Wyjazd do Książnicy Beskidzkiej

2018-04-16
Powiększ zdjęcie

Klasa V kolejny raz uczestniczyła w warsztatach bibliotecznych, które miały miejsce w Książnicy Beskidzkiej na os. Złote Łany. Tym razem uczniowie poznali kulturę japońską. Dowiedzieli się jak żyją Japończycy, co chętnie oglądają i jaką literaturą się zachwycają. Z przejęciem oglądali japońskie książki – mangę i wysłuchiwali tego, co pani bibliotekarka miała im do przekazania.

 

Czytaj więcej o: Wyjazd do Książnicy Beskidzkiej

BĄDŹ BEZPIECZNY W INTERNECIE

2018-04-07

    

 

  Zapraszam kl. I – VI do udziału w konkursie

 plastycznym SKO. Polega on na wykonaniu

 plakatu ukazującego zagrożenia ze strony

 internetu oraz sposoby jak im zapobiegać.

 Technika dowolna.

   Prace oddajemy do 27.04.2018 w sali nr 22

 

 

Czytaj więcej o: BĄDŹ BEZPIECZNY W INTERNECIE

GODZINA DLA ZIEMI

2018-03-23
Powiększ zdjęcie

24 marca o godzinie 20:30 miliony ludzi na całym świecie zgaszą światła na symboliczną godzinę, aby dać wyraz troski

o przyszłość naszej planety. 
W Polsce, w tym roku, akcja odbędzie się pod hasłem Ratujmy serce Karpat i dotyczyć będzie ochrony

Puszczy Karpackiej.

 

 

 

Puszcza Karpacka, skrywa bowiem swoje serce, czyli teren planowanego od wielu lat Turnickiego Parku Narodowego. Na jego obszarze zostało zlokalizowanych ponad 6 tys. drzew

o wymiarach pomnikowych. To jedyne miejsce w Polsce,

gdzie żyją wszystkie nasze duże drapieżniki - niedźwiedź, wilk i ryś oraz bardzo rzadkie w skali Europy ptaki,

jak orzeł przedni, puszczyk uralski i sóweczka.

 

Przyłącz się do akcji!

                                                                            

Czytaj więcej o: GODZINA DLA ZIEMI

IV TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

2018-03-22
Powiększ zdjęcie

W dniu 20 marca odbył się IV Turniej w Tenisie Stołowym w SP nr 2 w Szczyrku. Współorganizatorem zawodów było Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej  „ART” w Czechowicach – Dziedzicach.
 W rozgrywkach wzięli udział podopieczni klas IV,V i VI z Bystrej i SP nr 2  w Szczyrku. W rywalizacji wzięło udział 29 osób spośród  dziewczynek i chłopców, którzy podzieleni byli na sześć rywalizujących grup. Turniej odbył się w przyjaznej, sportowej rywalizacji, według wcześniej określonego regulaminu. Uczestnicy rozgrywali mecze systemem „każdy z każdym”, a niektórzy ze względu na liczebność byli dzieleni na grupy.

Czytaj więcej o: IV TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

Pasowanie na czytelnika

2018-03-14
Powiększ zdjęcie

 

 „Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem - to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem."

/przysłowie chińskie/

               13 marca br. w szkolnej bibliotece odbyła się tradycyjna uroczystość  pasowania pierwszoklasistów na czytelników. 

               Uczniowie klasy VI i VII pod opieką pani Krystyny Bieniek przygotowali dla swoich młodszych kolegów inscenizację „Wśród bohaterów bajek i baśni”. Na scenie wystąpili: Kot w Butach, Czerwony Kapturek, Książkowy Ludek, Wróżka i Czarownica, Smerfetka i Kopciuszek oraz Królewna Śnieżka i Królowa Książek z dwiema Koleżankami. Dzieci odgadywały zagadki dotyczące baśniowych bohaterów, znały także wszystkie literki polskiego alfabetu. Wysłuchały próśb i rad, które kierowały do nich książki. Usłyszały, jak zachować się w szkolnej bibliotece.

         Pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie i stali się „rycerzami książek”. Pamiątką miłego spotkania będą na pewno dyplomy, które otrzymali wszyscy uczniowie klasy I. Od tej chwili stali się prawdziwymi czytelnikami i wypożyczyli swoje pierwsze książki. Gratulujemy i zapraszamy do częstych odwiedzin szkolnej biblioteki!

         K. Bieniek, I. Kania

 

 

Czytaj więcej o: Pasowanie na czytelnika

Rekrutacja do szkoły 2018/2019

2018-02-13

Informacja dotycząca rekrutacji do Szkoły Podstawowej nr2

Czytaj więcej o: Rekrutacja do szkoły 2018/2019

Muzyczne podsumowanie I półrocza

2018-02-11
Powiększ zdjęcie

W listopadzie nasza szkoła brała udział w kolejnym przeglądzie Pieśni Patriotycznej organizowanym przez AK w Szczyrku. Zespół "Twist" ( uczniowie kl. VII i częściowo V-VI) zajął pierwsze miejsce i będzie nas reprezentować w kolejnym etapie diecezjalnym.  W swojej grupie wiekowej zwyciężyła również Emilia Grzegorzek - III gimnazjum.

 

Czytaj więcej o: Muzyczne podsumowanie I półrocza