Kalendarium

Środa, 2019-01-23

Imieniny: Fernandy, Jana

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 1737051
  • Do końca roku: 342 dni
  • Do wakacji: 149 dni
Jesteś tutaj: Start

Strona główna

WITAJ NA STRONIE  SZKOŁY PODSTAWOWEJ  NR 2

W SZCZYRKUArtykuły

27 PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK

2019-01-18
Powiększ zdjęcie

         W dniu 9 stycznia w Szczyrku odbył się "27 Przegląd Kolęd i Pastorałek". Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: duet w osobie uczennic klasy III SP Marty Łozińskiej i Oliwi Adamus, solo w osobie uczennicy kl.IV SP  Zuzany Gorzawskiej   oraz zespoły: zespół TWIST i zespół Klimczok. Cała klasa III zaprezentowała Jasełka.Występ był bardzo udany i został nagrodzony wyróżnieniem.

Uczennice naszej klasy Marta Łozińska i Oliwia Adamus zaśpiewały piękną kolędę pt.,, Wigilia”, za którą również otrzymały wyróżnienie. Zespół Twist oraz zespół Klimczok otrzymały I miejsce w katerorii zespoły.

 

                                                              

 

Czytaj więcej o: 27 PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK

Nawet paczki mogą się uśmiechać…

2018-12-22
Powiększ zdjęcie

 

 

            Jak każe tradycja, i w tym roku nasza szkoła wzięła udział w akcji Radosna Paczka. Jak zwykle uczniowie nie zawiedli – przynieśli całe mnóstwo rzeczy, które w rezultacie umiliły nadchodzące święta rodzinom ze Szczyrku. Czegóż tam nie było? Codzienna żywność, kosmetyki i detergenty, ale przede wszystkim słodycze. Pakowaniem zebranych artykułów zajęły się uczennice klasy IIIG: Zuzanna Nikiel, Aleksandra Grzesica, Paulina Fiedor oraz Marta Krupa. Wszystkim darczyńcom z serca dziękujemy za zaangażowanie.

 

Joanna Łaciak

Czytaj więcej o: Nawet paczki mogą się uśmiechać…

I tak to było…

2018-12-22
Powiększ zdjęcie

 

            Już za nami uroczysty apel bożonarodzeniowy przygotowany przez uczniów klas IVa oraz IVb, a także szkolnego zespołu Twist. Dzieciaki zadały sobie dużo trudu, ponieważ opowiedziały historię narodzin małego Jezusa widzianą oczami pastuszków oraz najmłodszych w niebieskiej hierarchii aniołków, ale żeby to zrobić, musiały dokładnie przeanalizować jedyne istniejące dokumenty mówiące o tej sprawie – kolędy.

Czytaj więcej o: I tak to było…

Konkurs na czas oczekiwania

2018-12-22

 

          Święta Bożego Narodzenia są dla wszystkich szczególnym przeżyciem. Najbardziej jednak cieszy nas sam okres przygotowań i oczekiwania, który rozpoczyna się już na wiele dni przed Wigilią. W naszej szkole ten magiczny czas rozpoczęliśmy od konkursu wiedzy pt. „Tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe” zorganizowanego przez bibliotekę szkolną. W konkursie brali udział uczniowie klas IV-VI, którzy musieli odpowiedzieć na szereg pytań, m.in. o znane sobie kolędy, czym rozpoczynamy Wieczerzę Wigilijną, co to jest podłaźniczka czy światy. Najwięcej trudności sprawiło uczniom pytanie o staropolską nazwę Bożego Narodzenia

     

Czytaj więcej o: Konkurs na czas oczekiwania

Nie daj się wciągnąć

2018-12-19
Powiększ zdjęcie

 

„Nie daj się wciągnąć” to hasło tegorocznej kampanii antyużywkowej przeprowadzonej w naszej szkole. Nasi uczniowie z klas VII, VIII i III G, jako że już wkrótce opuszczą mury naszej szkoły, muszą być przygotowani na zderzenie z trudniejszą rzeczywistością. Dlatego muszą mieć jak najpełniejszą wiedzę na temat środków uzależniających i to właśnie było głównym celem kampanii. Po warsztatach profilaktycznych oraz lekcjach wychowawczych mieli za zadanie przygotować plakaty. Podczas pracy zwiększała się świadomość związana z konsumpcją używek, a same afisze ilustrowały konsekwencje wyboru sięgania po środki psychoaktywne.

 

Czytaj więcej o: Nie daj się wciągnąć

Od serca

2018-12-19
Powiększ zdjęcie

Zbliża się okres świąteczny, który jest czasem refleksji, odpoczynku ale przede wszystkim bycia z rodziną. Są jednak ludzie, którzy ten szczególny czas spędzą w szpitalach. Zdominuje ich strach i bezsilność. Nie będzie wśród nich bliskich, którzy będą z nimi cały czas. Jednak te trudne chwile można umilić, odwracając uwagę od cierpienia, wlewając serca nadzieję na lepsze jutro, a przede wszystkim pokazując, że jest na świecie ktoś, kto potrafi solidaryzować się z innymi. Trzej wolontariusze zasilające Koło działające przy naszej szkole postanowiło w taki sposób pomóc. Odpowiadając na prośbę Caritasu, przygotowali kartki świąteczne oraz napisali spersonalizowany list.

 

 

Czytaj więcej o: Od serca

Szkolny Kiermasz Świąteczny

2018-12-14
Powiększ zdjęcie

 

         Sukcesem zakończył się kiermasz świąteczny zorganizowany w naszej szkole 12 grudnia. Na głównym korytarzu swoje stoiska rozmieścili uczniowie klas: 4a, 4b, 5, 6 i 8. Kupić można było zabawki, książki, gry i filmy, maskotki, ozdoby świąteczne i choinkowe, coś słodkiego oraz wiele innych rzeczy. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, a stoiska były oblegane przez kupujących. Wszystkim udzielił się nastrój nadchodzących świąt…

P. Pawełek

 

Czytaj więcej o: Szkolny Kiermasz Świąteczny

Pegaz 2018 dla naszej szkoły

2018-12-14
Powiększ zdjęcie

 

Po raz kolejny nasza szkoła została wyróżniona Pegazem za zbiórkę makulatury. Akcję „Zbieraj makulaturę – ratuj konie” organizujemy od wielu lat i cieszy się ona dużym zainteresowaniem. Uzyskane ze zbiórki środki finansowe przekazane zostają do Klubu Gaja i pozwalają na wykupienie koni skazanych na rzeź, a następnie ich leczenie i utrzymanie.

Dziękuję wszystkim uczniom i rodzicom, którzy zbierali makulaturę – dzięki wam Stowarzyszenie Ekologiczno – Kulturalne Klub Gaja ocaliło wiele koni i zapewniło im dobre warunki życia.

Zachęcam do włączenia się do tegorocznej zbiórki – od września zebraliśmy ponad 1,5 tony makulatury!

 

P. Pawełek

[Kolejna zbiórka  - koniec stycznia 2019r.]

Czytaj więcej o: Pegaz 2018 dla naszej szkoły

Aureolki i różki

2018-12-06
Powiększ zdjęcie

   

Jak każe tradycja, w naszej szkole 6 grudnia zawitał św. Mikołaj, któremu towarzyszyły dwa przesympatyczne Aniołki. Goście odwiedzili wszystkie klasy i wręczyli każdemu uczniowi symboliczne słodycze oraz przygotowane przez uczniów prezenty. Święty odwiedził również najmłodsze dzieci - „zeróweczkę”.

 Uczniowie w tym dniu  również się przygotowali. Każdy miał na sobie drobny akcent mikołajkowy w postaci czapeczek, okularów, pelerynek, aureolek, różków itp. Dzięki uczniom oraz naszym gościom w szkole zapanowała prawdziwie świąteczna atmosfera.

   

Joanna Łaciak

 

Czytaj więcej o: Aureolki i różki

WYNIKI KONKURSU

2018-12-10

 

„Wiedza o HIV/AIDS – ochrona przed chorobą”

 

  1. miejsce – Aleksandra Grzesica kl. III gim.
  2. miejsce – Kamil Marek kl. VIII
  3. miejsce - Paulina Fiedor, Miłosz Marek kl. III gim.

 

P. Pawełek

Czytaj więcej o: WYNIKI KONKURSU