Kalendarium

Środa, 2019-01-23

Imieniny: Fernandy, Jana

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 1736892
  • Do końca roku: 342 dni
  • Do wakacji: 149 dni

Rok szkolny 2016/2017

Artykuły

Festyn szkolny

2017-07-01
Powiększ zdjęcie

  W tym roku festyn przebiegał pod hasłem „Czas na zdrowie”ponieważ szkoła postanowiła wziąć udział w konkursie promującym zdrowy tryb życia, w którym można zdobyć certyfikat, a także nagrody rzeczowe oraz pieniężne. Były już pierwsze podsumowania, po których placówka zajęła wysokie szóste miejsce na 299 szkółktóre postanowiły również zawalczyć o wyróżnienie.

Czytaj więcej o: Festyn szkolny

IV edycja Pływackich Zawodów Dzieci

2017-07-01
Powiększ zdjęcie

Szczyrk 10.06.2017

10 czerwca uczniowie  klas 1-2-3  brali udział w IV edycji Międzyszkolnych Zawodach Pływackich.        

Czytaj więcej o: IV edycja Pływackich Zawodów Dzieci

MISTRZOSTWA SZKOŁY KL I – III w PŁYWANIU

2017-07-01

 W dniu 12 czerwca na basenie COS w Szczyrku odbyły się zawody uczniów klas I – III.  Przed rozpoczęciem zawodów przeprowadzono pogadankę na temat: wpływu uprawiania różnego rodzaju sportów na zdrowie i właściwe funkcjonowanie młodego organizmu.

Czytaj więcej o: MISTRZOSTWA SZKOŁY KL I – III w PŁYWANIU

Zaśpiewali, namalowali, napisali…

2017-07-01

  Jak co roku nasza szkoła wzięła udział w Przeglądzie Twórczości Dziecięcej, który w tym roku przebiegał pod hasłem „W kraju nad Wisłą”. Uczniowie prezentowali się w różnych dziedzinach i oczywiście nie zawiedli. Zajęli najwyżej punktowane miejsca, z czego jesteśmy bardzo dumni. A oto szczegółowe wyniki:

 

Czytaj więcej o: Zaśpiewali, namalowali, napisali…

IX Przegląd Twórczości Dziecięcej

2017-07-01
Powiększ zdjęcie

W dniu 25 maja 2017 r. w Szczyrkowskim Centrum Kultury odbył się IX Przegląd Twórczości Dziecięcej. W kategorii „Estrada-prezentacje wokalne indywidualne lub w duetach” dzieci klas I-III I miejsce zajęła Zosia Śleziona - uczennica klasy IIb. Zosia zaśpiewała piosenkę z repertuaru Reni Jusis „Zakręcona”.

Joanna Śleziona

Czytaj więcej o: IX Przegląd Twórczości Dziecięcej

Spacerkiem po Wrocławiu… szlakiem krasnoludków.

2017-06-12
Powiększ zdjęcie

1-2 czerwca br. klasy IV-V spędziły na wycieczce we Wrocławiu. Warto było odwiedzić wrocławskie Zoo i Panoramę Racławicką, Muzeum Narodowe i Aulę Leopoldina, odpocząć w Ogrodzie Botanicznym, poznać najstarszą historię grodu nad Odrą na Ostrowie Tumskim, pospacerować po uliczkach starego Wrocławia i po Rynku pełnym kolorowych kamieniczek i …krasnoludków.

 

Czytaj więcej o: Spacerkiem po Wrocławiu… szlakiem krasnoludków.

Piastowskim szlakiem

2017-05-30
Powiększ zdjęcie

  W 966 roku Mieszko I przyjął chrzest. Gdzie się to dokonało? Może w Gnieźnie, może w Poznaniu, Ratyzbonie, a może na Ostrowie Lednickim? Pewności nie ma. Wiadomo jednak, że to wydarzenie uczyniło z Wielkopolski kolebkę naszej państwowości. I tam na wycieczkę udała się w dniach od 17. do 19. maja br. klasa VI.

           Pierwszym punktem na szlaku był Biskupin, do którego dojechaliśmy kolejką wąskotorową z miejscowości Wenecja. W Muzeum Archeologicznym poznaliśmy m.in. historię grodu z okresu kultury łużyckiej. Jest on dziś ośrodkiem tzw. archeologii doświadczalnej. Aby przybliżyć życie dawnych mieszkańców, sadzi się tu rośliny uprawiane przez pierwotnych osadników, hoduje typowe wtedy zwierzęta, wytwarza przedmioty codziennego użytku, sięgając do technik stosowanych w dawnych epokach.

 

         

Czytaj więcej o: Piastowskim szlakiem

Akcja zdrowa dziesiątka

2017-05-16
Powiększ zdjęcie

   Zimnych ogrodników już za nami, dlatego zespół "Zdrowa Dziesiątka" przystąpił do sadzenia ziół i kwiatów w donicach przy boisku szkolnym. Rośliny te będą dekoracją naszego festynu, który jest planowany na 10 czerwca, ale również smacznym dodatkiem do dań, które zostaną przygotowane.Żeby roślinki jak najlepiej rosły, będziemy o nie dbać najlepiej jak potrafimy.

Czytaj więcej o: Akcja zdrowa dziesiątka

Konkurs na pisankę

2017-04-11
Powiększ zdjęcie

Jedną z pięknych tradycji Świąt Wielkanocnych jest tworzenie wielobarwnych wydmuszek. To zadanie wspaniale udało się uczniom szkoły podstawowej.  Wzięli oni udział w szkolnym konkursie na wykonanie oryginalnie ozdobionej wydmuszki. Prace były tak piękne, że komisja miała ogromne trudności z wyłonieniem zwycięzców.

 

Czytaj więcej o: Konkurs na pisankę

Zakończenie sezonu narciarskiego. Skrzyczne 2017 z klasą III.

2017-04-05
Powiększ zdjęcie

 

Pracowity sezon zimowy 2016/2017 narciarze z klasy III wraz z trenerem - panią Haliną Chudy zakończyli fantastyczną wycieczką na Skrzyczne. Na rozgrzewkę – trasa FIS ze Skrzycznego, którą dzieci już dobrze znają, a dalej narciarska podróż ze Skrzycznego na Małe Skrzyczne, Halę Skrzyczeńską, Suche, Solisko i na zakończenie pożegnanie orczyka - wyjazd i zjazd Golgotą!

 

 

 

Czytaj więcej o: Zakończenie sezonu narciarskiego. Skrzyczne 2017 z klasą III.