Kalendarium

Środa, 2018-09-19

Imieniny: Januarego, Konstancji

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 1579060
  • Do końca roku: 103 dni
  • Do wakacji: 275 dni

Rok szkolny 2016/2017

Artykuły

Konkurs pieśni patriotycznej

2017-05-16
Powiększ zdjęcie

wietnia 2017 r. w Gminnym Ośrodku Kultury „Promyk” w Bystrej odbyło się uroczyste podsumowanie XVII Przeglądu Pieśni Patriotycznej im Małgorzaty Papiurek, organizowanego przez Akcję Katolicką Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Nagrody finalistom wręczali senator Andrzej Kamiński, wiceminister Stanisław Szwed, starosta bielski Andrzej Płonka, starosta cieszyński Janusz Król i wójt Wilkowic Mieczysław Rączka. Wyróżnieni otrzymali m.in. puchary, dyplomy i słodycze.

 

W gronie finalistów XVII PPP znalazła się uczennica klasy IIb Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 2 im. Królowej Jadwigi w Szczyrku – Zosia Śleziona.
W kategorii  I (soliści, duety i zespoły do 6 osób) uczniów klas I–III Zosia zajęła wysokie 2 miejsce. Podczas przesłuchań finałowych w dniu 17.03.2017 r. zaśpiewała utwory: „Jeśli nie wrócę” oraz „Jestem Polakiem”.

Senator Andrzej Kamiński, prezes Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej chwalił młodych artystów. Podkreślał ogromne znaczenie wychowywania młodych pokoleń w duchu patriotycznym. Wiceminister Stanisław Szwed zaznaczył ponadto, że w związku ze zbliżającymi się obchodami setnej rocznicy odzyskania niepodległości, wyjątkowe znaczenie będzie miał tegoroczny XVIII Przegląd Pieśni Patriotycznej.  

Czytaj więcej o: Konkurs pieśni patriotycznej

Uczniowie kl.VI reprezentują "Dwójkę" w narciarstwie alpejskim z coraz większym powodzeniem.

2017-04-05
Powiększ zdjęcie

Do Narciarskiej Ligii Śląskiej przystąpiło blisko 150 szkół z województwa. Z ZSPiG nr 2 w Szczyrku startowało

3 zawodników: Martyna Haratek, Michał Styrna, Jakub Styrna, którzy wywalczyli 16 miejsce dla szkoły w województwie śląskim.

 

Czytaj więcej o: Uczniowie kl.VI reprezentują "Dwójkę" w narciarstwie alpejskim z coraz większym powodzeniem.

MSTRZOSTWA DWÓJKI W NARCIARSTWIE ALPEJSKIM

2017-04-05
Powiększ zdjęcie

14 marca na stoku Biały Krzyż  zostały przeprowadzone MISTRZOSTWA SZKOŁY nr 2  KLAS  I - III w NARCIARSTWIE ALPEJSKIM. Zawodnicy byli klasyfikowani na podstawie dwóch prawidłowo przejechanych slalomów, dodatkowo walczyli o najlepszy czas przejazdu, tę konkurencję wygrali: Sonia Prochownik klasa druga i Kacper Fiedor klasa trzecia.  Zawody przebiegały w bardzo radosnej atmosferze, a było to spowodowane nie tylko wspaniałą pogodą, ale i głośnym dopingiem rodziców. Po zaciętej rywalizacji nadwątlone siły regenerowane były  pysznym poczęstunkiem.  Na podsumowaniu zawodów  trzech najlepszych narciarzy  w każdej grupie otrzymało puchar, a wszyscy zawodnicy - pamiątkowy medal i wspaniałe upominki.

Czytaj więcej o: MSTRZOSTWA DWÓJKI W NARCIARSTWIE ALPEJSKIM

Czad- Cichy zabójca.

2017-03-26
Powiększ zdjęcie

   SONIA PROCHOWNIK , uczennica klasy II A otrzymała nagrodę specjalną  starosty bielskiego w konkursie plastycznym pt. „Czad – cichy zabójca”.

 Konkurs zorganizowała Straż Pożarna Bielsko – Biała.

 

                                                                                   wych. Małgorzata Jasek

Czytaj więcej o: Czad- Cichy zabójca.

NAGRODA DLA UCZENNICY KLASY IIA

2017-03-15
Powiększ zdjęcie

       Sonia Prochownik zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym  Szkół Jadwiżańskich pt. „Moje spotkania z królową” w kategorii klas I – III.

Czytaj więcej o: NAGRODA DLA UCZENNICY KLASY IIA

Bal karnawałowy

2017-02-16
Powiększ zdjęcie

Pierwsza pomoc

2017-01-17
Powiększ zdjęcie

 

Jak co roku, w naszej szkole omówione zostały zasady bezpiecznego zachowania się podczas zabaw oraz uprawiania sportów w czasie ferii zimowych.Uczniowie klasy VIKamil Marek (laureat V Edycji Powiatowego Konkursu Pierwszej Pomocy) oraz Jan Cieślar, przeprowadzili  dla uczniów naszej szkoły warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

 

Czytaj więcej o: Pierwsza pomoc

Zwycięzcy w konkursach nagrodzeni!

2017-01-08
Powiększ zdjęcie

Biblioteka szkolna to nie tylko wypożyczalnia, czytelnia, centrum informacji multimedialnej, ale także miejsce realizacji zainteresowań i pasji. Podczas świątecznego apelu rozdano nagrody dla zdobywców wyróżnień w konkursach zorganizowanych przez naszą bibliotekę.

Czytaj więcej o: Zwycięzcy w konkursach nagrodzeni!

Piasek Tigrana

2016-12-20
Powiększ zdjęcie

 

        Do czego  może służyć piasek...? Najwięcej osób powie, że można go wykorzystać w budownictwie. Jednak uczniowie naszej szkoły wiedzą już, że piasek, szczególnie ten pochodzący z Sahary, jest doskonałym  narzędziem artystycznym. Udowodnił im to Tigran Vardikyan, artysta pochodzący z Armenii, który dopracował do perfekcji malowanie piaskiem po szkle. Jego pokaz był wręcz magiczny. Na szybie pojawiały się wizerunki  Matki Bożej i Nowonarodzonego Jezusa, obrazki związane z Bożym Narodzeniem, a także historie miłosne, bo przecież według Tigrana miłość jest cudem życia.

        Uczniowie byli zachwyceni, szczególnie kiedy sami mogli poczuć się artystami. Nasz gość umożliwił im samodzielne malowanie piaskiem według własnej inwencji.

 

Joanna Łaciak

Anna Jakubiec-Nikiel

Czytaj więcej o: Piasek Tigrana

Apel świąteczny

2017-02-16
Powiększ zdjęcie