Poniedziałek, 2018-05-28

Imieniny: Augustyna, Ingi

XXIV WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

10 stycznia 2016r. odbył się XXIV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 2 w Szczyrku po raz czternasty aktywnie uczestniczył w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. W akcji wzięło udział 20 wolontariuszy, uczniów klasy II  i III gimnazjum oraz 9 nauczycieli – opiekunów.

W tym roku kwestowaliśmy pod hasłem  MIERZMY WYSOKO ! , a zebrane pieniądze zostały przekazane na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. Mimo niesprzyjającej pogody kwesta przebiegała bardzo prężnie i w wyjątkowej atmosferze. Dobra organizacja oraz wielkie oddanie i zaangażowanie wolontariuszy i ich opiekunów pozwoliło na zebranie kwoty 13037, 85 zł., co ustanowiło nowy rekord dotychczasowych zbiórek pieniędzy  w ramach Finałów WOŚP w naszej szkole.

Dziękujemy wszystkim, którzy umożliwili nam kwestowanie i wsparli WOŚP oraz tym, którzy pomogli w sprawnym przeprowadzeniu akcji na terenie szkoły: dyrekcji, nauczycielom, uczniom, Radzie Rodziców i przedstawicielom Sztabu przy MOKPI w Szczyrku.

Organizatorzy: Maryla Pilarz, Halina Chudy, Jakub Wałęga