Kalendarium

Środa, 2018-09-19

Imieniny: Januarego, Konstancji

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 1579528
  • Do końca roku: 103 dni
  • Do wakacji: 275 dni
Jesteś tutaj: Start / Aktualności szkolne

Aktualności szkolne

Artykuły

Informacja o surowcach

2018-09-10

 

 

Zapraszamy do zbiórki baterii  - pojemnik znajduje się w świetlicy szkolnej.

 

Zbiórka makulatury będzie odbywać się dwa razy w roku w wyznaczonym wcześniej terminie.

 

 Szkoła nie prowadzi zbiórki butelek plastikowych PET, puszek aluminiowych,

płyt CD i kartridży.

 

Czytaj więcej o: Informacja o surowcach

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

2018-09-06
Powiększ zdjęcie

 

         3 września 2018 roku w szkole odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019. Wypoczęci i gotowi na nowe wyzwania uczniowie wrócili, po dwumiesięcznej przerwie, na spotkanie z nauczycielami oraz kolegami i koleżankami.

    

Czytaj więcej o: ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Królowa Jadwiga w oczach dziecka

2018-07-05
Powiększ zdjęcie

Królowa Jadwiga  w oczach dziecka

 

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi w Szczyrku  od lat aktywnie uczestniczy w konkursach organizowanych przez Rodzinę Szkół Jadwigi Andegaweńskiej, zdobywając w nich nagrody i wyróżnienia.  Celem konkursów jest nie tylko kształtowanie i rozwijanie uzdolnień plastycznych  oraz wyobraźni i inwencji twórczej dzieci i młodzieży, ale także upowszechnianie dokonań, ideałów i wartości reprezentowanych przez naszą Patronkę, jej wizerunku jako władcy, polityka , kobiety.

W Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „ Zabytki architektoniczne związane ze świętą Jadwigą Królową Polski” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 11 w Mysłowicach przy współpracy Muzeum Miasta Mysłowice II miejsce zajął uczeń naszej szkoły Karol Trzopek.

Praca Fabiana Wandzla wykonana w formie komiksu  została wyróżniona w kategorii: szkoła podstawowa w III Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Obrazy z życia i panowania Królowej Jadwigi”. Organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi w Bełżcach.

Uczennica Kinga Chmiel  zajęła III miejsce w konkursie plastycznym „Naśladowcy Królowej”, który przygotowała Szkoła Podstawowa nr 2 im. św. Królowej Jadwigi w Parczewie.

Gratulujemy młodym artystom!

Czytaj więcej o: Królowa Jadwiga w oczach dziecka

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

2018-06-29
Powiększ zdjęcie

Po kilku miesiącach nauki i pracy nauczycieli, uczniów oraz ich rodziców nadszedł wyczekiwany przez wszystkich moment – zakończenie roku szkolnego.

W piątek (tj.23.06) z tej okazji odbył się w naszej szkole uroczysty apel. Podczas części oficjalnej zostały wręczone najlepszym uczniom świadectwa z wyróżnieniem, które są dla nich nagrodą za całoroczną ciężką pracę. Nagrody książkowe otrzymali również najmłodsi uczniowie, którzy osiągnęli wysoki poziom osiągnięć w nauce.

 

W tym roku był to dla naszej szkoły wyjątkowy dzień, ponieważ z jednej strony witaliśmy wyczekiwane wakacje, a z drugiej żegnaliśmy odchodzących na emeryturę: dyrektora Leszka Chrobaka oraz dwie wspaniałe nauczycielki: panią Marylę Pilarz – wicedyrektora szkoły oraz ulubioną „panią” pierwszaków i panią Krystynę Bieniek – polonistkę i opiekuna biblioteki szkolnej, a także księdza Szymona Czaudernę, który został przeniesiony do nowej parafii.

 

Czytaj więcej o: Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Nadszedł czas pożegnań

2018-06-27
Powiększ zdjęcie

 

22 czerwca br. społeczność szkolna pożegnała nauczycieli odchodzących na emeryturę: Krystynę Bieniek i Marię Pilarz oraz dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Szczyrku, pana Leszka Chrobaka. Opuszcza też parafię pracujący w naszej szkole od siedmiu lat ksiądz Szymon Czauderna.

Pan Leszek Chrobak pracował w Szkole Podstawowej nr 2 jako nauczyciel wychowania fizycznego od 1983 roku, a stanowisko dyrektora piastował od 1990 roku nieprzerwanie przez 28 lat. Przez wszystkie lata swojej pracy  starał się jak najlepiej, najrzetelniej przekazywać wiedzę i umiejętności niezbędne do wypełniania zadań spoczywających na szkole.  Był wspaniałym nauczycielem dla swoich uczniów, dobrym dyrektorem, przyjacielem i człowiekiem, którego nigdy nie opuszczał dobry humor. Poprzez swoje zaangażowanie i aktywną pracę służył nie tylko społeczności szkolnej, ale i lokalnej.

 

Czytaj więcej o: Nadszedł czas pożegnań

„Dwójka” stawia na przyrodę!

2018-07-05
Powiększ zdjęcie

 

W ramach konkursów ekologicznych organizowanych przez  Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego w kampanii edukacyjno – informacyjnej „Stawiam na przyrodę”, braliśmy udział w konkursie „Mój ulubiony zwierzak” oraz  „Krajobraz i przyroda województwa śląskiego”. Opiekę merytoryczną nad przebiegiem konkursów w Szkole Podstawowej nr 2 w Szczyrku sprawowała pani Izabela Kania.

Celem pierwszego konkursu, adresowanego do uczniów klasy IV – VI,  było skierowanie uwagi na otoczenie, w którym na co dzień przebywają uczestnicy konkursu, kształtowanie wrażliwości na  piękno przyrody, rozwijanie wyobraźni i zdolności manualnych. Uczeń klasy V SP nr 2  Michał Styrna zajął w nim I miejsce.

 

Czytaj więcej o: „Dwójka” stawia na przyrodę!

Podsumowanie wydarzeń i konkursów RSU w roku szkolnym 2017/2018.

2018-06-27

 

20  czerwca odbyło się w naszej szkole podsumowanie tegorocznych wydarzeń i konkursów. Zostało ono przygotowane przez RSU. Podczas spotkania mieliśmy okazję przypomnieć sobie najważniejsze wydarzenia, które odbyły się w tym roku szkolnym. Nauczyciele zorganizowali wiele konkursów przedmiotowych oraz przygotowywali uczniów do konkursów międzyszkolnych i rozgrywek sportowych.

 

Czytaj więcej o: Podsumowanie wydarzeń i konkursów RSU w roku szkolnym 2017/2018.

WSPOMINAMY FESTYN SZKOLNY

2018-06-15
Powiększ zdjęcie

       Dnia 09.06.2018 r. w naszej szkole, przy współpracy Dyrekcji, rodziców, nauczycieli i uczniów odbył się festyn szkolny – święto Naszej Patronki. Tegoroczna uroczystość  związana była także  z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

       

 

Czytaj więcej o: WSPOMINAMY FESTYN SZKOLNY

Spotkanie z Patronką

2018-06-11
Powiększ zdjęcie

       

 

            Czarny Krzyż w Katedrze Wawelskiej to miejsce nieobce naszym uczniom, ponieważ to właśnie tam znajdują się relikwie Świętej Królowej Jadwigi, Patronki naszej szkoły. Co roku, w rocznicę Jej kanonizacji, która przypada na dzień 7 czerwca, gromadzimy się w tym właśnie miejscu, aby oddać cześć Królowej i złożyć u Jej stóp symboliczne czerwone róże. Nie inaczej było i w tym roku.

         

Czytaj więcej o: Spotkanie z Patronką

Moja szkoła na pocztówce

2018-06-08
Powiększ zdjęcie

Uczniowie SP nr 2 w Szczyrku  chętnie uczestniczą w konkursach plastycznych i wielokrotnie zdobywali w nich nagrody i wyróżnienia. Tak było i tym razem.

Przedmiotem konkursu „Pocztówka ze szkoły” zorganizowanego przez  Nową Prywatną Szkołę Podstawową w Bielsku – Białej było wykonanie pracy na dowolny temat, która docelowo posłużyła do stworzenia tradycyjnej kartki pocztowej i została wydrukowana w formie pocztówki . Na konkurs nadesłano 109 prac plastycznych w kilku kategoriach wiekowych.

W kategorii  klas I-III sp III miejsce zdobyła Laura Jakubiec za pracę „Drzewko szczęścia”. Wśród uczniów klas IV-VI wyróżniono pracę  pt. „Cisza” Mai Krupy, a II miejsce zajął Marcin Bartyzel za pracę „Smok”. Jury doceniło ekspresję , pomysłowość i walory estetyczne ich prac. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych.

Czytaj więcej o: Moja szkoła na pocztówce