Kalendarium

Środa, 2019-01-23

Imieniny: Fernandy, Jana

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 1736919
  • Do końca roku: 342 dni
  • Do wakacji: 149 dni

Nasza Królowa

Artykuły

Poczytaj mi Przyjacielu…

2017-05-14

    Maja Krupa nie ustaje w wysiłkach, żeby godnie nosić tytuł Królowej Roku. Wciąż przychodzą jej do głowy pomysły, które konsekwentnie realizuje. Aktualnie zwróciła kierunek swych działań ku najmłodszym kolegom, którzy uczą się w naszej szkole. Co piątek wchodzi do klasy 0, by poczytać przedszkolakom.

Dzieciakom bardzo podoba się ta akcja i z niecierpliwością oczekują Mai i książeczek, które dla nich wybiera. 

Czytaj więcej o: Poczytaj mi Przyjacielu…

WYNIKI KONKURSU „WIERSZ DLA ŚW. KRÓLOWEJ JADWIGI”

2017-05-09

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!

 Z przyjemnością informujemy, iż ogólnopolski konkurs literacki  „Wiersz dla Św. Królowej Jadwigi” został rozstrzygnięty. Wszystkim biorącym w nim udział serdecznie dziękujemy i gratulujemy wspaniałych prac.

Czytaj więcej o: WYNIKI KONKURSU „WIERSZ DLA ŚW. KRÓLOWEJ JADWIGI”

Z wizytą u przyjaciół

2017-05-09

      Maja Krupa, Królowa Szkoły, nie próżnuje. Czwartoklasistka czuje potrzebę niesienia pomocy wszystkim tym, którzy tego potrzebują.

Czytaj więcej o: Z wizytą u przyjaciół

Akcjja dla Ośrodka Zdrowia

2017-04-05
Powiększ zdjęcie

W lutym Królowa szkoły Maja Krupa zorganizowała akcje zbierania kolorowanek oraz kredek dla ośrodka zdrowia w Szczyrku. Chore dzieci często się nudzą czekając w poczekalni na swoją kolej,a dzięki tej akcji będzie im chociaz trochę przyjemniej. Kolorowanki odebrała pani doktor Barbara Godula. 

Czytaj więcej o: Akcjja dla Ośrodka Zdrowia

Korona dla Majki

2017-01-27

 

            Królowa… Z czym kojarzy się najbardziej to słowo? Oczywiście z charakterystycznym nakryciem głowy, którym jest korona. Obowiązkowo musi być złota, wysadzana najdroższymi kamieniami: diamentami, szmaragdami, rubinami, szafirami… Może być otwarta, może być zamknięta. Słowem, przy jej wykonywaniu pola do wyobraźni nie zabraknie.

         

Czytaj więcej o: Korona dla Majki

Osiągnięcia Królowej

2017-01-27

 

            Interesujące wyzwanie przed uczniami naszej szkoły postawiła Maja Krupa, Królowa Roku 2016/17, która to zaproponowała swoim kolegom bardzo smaczne zmagania. Ogłosiła bowiem konkurs na „najlepszego królewskiego cukiernika”. Polegał on na tym, że chętni mieli zaprezentować swe umiejętności „ciastkarskie”. Zdecydowanymi faworytkami okazały się dwie uczennice kl. IG – Zuzanna Żądło oraz Weronika Hanus. 

Czytaj więcej o: Osiągnięcia Królowej

Nowa Królowa

2017-01-27

Święta Królowa Jadwiga to piękny symbol czasów średniowiecza, ale również jest pięknym symbolem naszej szkoły. Będąc naszą patronką, stoi na straży moralności wszystkich, których skupia placówka. I uczniowie, i nauczyciele są dumni, że to właśnie Ona opiekuje się nimi i bardzo chętnie tę dumę manifestują. Jednym z jej przejawów są coroczne wybory Królowej Roku. W tym roku została nią Maja Krupa, uczennica kl. IV, która bezkonkurencyjnie pokonała rywalki, zachwycając jurorów swoją świeżością, lekkością na scenie i absolutną autentycznością.

 

Czytaj więcej o: Nowa Królowa

Konkurs plastyczny

2017-01-27

KRÓLOWA ROKU 2016/17 

MAJA KRUPA 

zachęca

uczniów klas IV-VI i I-IIIG
do wzięcia udziału

w konkursie plastycznym

„WSPÓŁCZESNA KRÓLOWA JADWIGA”

 

 

Prace można wykonywać dowolnymi technikami, liczą się wyobraźnia, kreatywność oraz estetyka wykonania

 

 

Swoje dzieła można przynosić

do dn. 13 lutego 2017 r.

i składać na ręce P. Agnieszki Zątek

oraz P. Anny Nikiel

 

Serdecznie zachęcam do wzięcia udziału w konkursie.

Nagrody czekają. J

 

Czytaj więcej o: Konkurs plastyczny

Królewskie orędzie

2017-01-27

KRÓLEWSKIE ORĘDZIE!

 

MAJA KRUPA, MIŁOŚCIWIE NAM PANUJĄCA KRÓLOWA ROKU 2016/17

 

o zmiłowanie nad małymi dziatkami prosi, które to srodze przez straszliwego potwora – nudę – są kąsane. Potwór ony za swą siedzibę wybrał siedzibę naszych miejskich felczerów. Tedy proszę o kredki i kolorowanki dla działeczek naszych, żeby już katuszy nie cierpiały, czekając na uleczenie z dolegliwości wszelakich. Wiem, żeście chętliwi dla potrzebujących, cnotliwi i pomocy nie odmówicie.

 

Bóg Wam zapłać!

 

 

Tłumaczenie dla potrzebujących

 

        Zwracam się do Was Koledzy i Koleżanki o przynoszenie kredek i kolorowanek, które przekazane zostaną na rzecz Ośrodka Zdrowia w Szczyrku na ręce Pani Doktor Barbary Goduli. Te artykuły plastyczne zostaną  złożone w poczekalni przed gabinetem lekarskim i przez jakiś czas umilą Małym Pacjentom oczekiwanie na wizytę.

 

MAJA KRUPA

Czytaj więcej o: Królewskie orędzie

GRUDZIEŃ

2015-12-30
Powiększ zdjęcie

Niebawem nadejdą najpiękniejsze święta Bożego Narodzenia. Adwent  i trwający  od  8 grudnia Rok Miłosierdzia są okazją, aby pomóc wszystkim potrzebującym: chorym, samotnym, ubogim.

Okoliczności te stały się inspiracją dla Królowej Miłosierdzia, Patrycji Kruczek, która bardzo aktywnie włączyła się w organizację akcji „Radosne Święta”. Działania   obejmowały zbiórkę produktów, które pozwoliły zrobić świąteczne paczki. Młodzież i  Rodzice,  jak co roku, nie zawiedli. Zebraliśmy bardzo dużo produktów. Część z nich przekazaliśmy  Zespołowi Charytatywnemu działającemu przy Parafii. Dzięki współpracy  z  Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Szczyrku, zostali nimi obdarowani najbardziej potrzebujący. 

Czytaj więcej o: GRUDZIEŃ