Kalendarium

Środa, 2018-05-23

Imieniny: Leoncjusza, Michała

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 1485958
  • Do końca roku: 222 dni
  • Do wakacji: 30 dni

Rok szkolny 2017/2018

Artykuły

Szkolenie – „Kształtowanie umiejętności uczenia się”.

2018-05-22
Powiększ zdjęcie

Jak nauczyć dziecko efektywnego uczenia się?  Jakie techniki można wykorzystać do lepszej nauki? Co najbardziej przeszkadza w nauce? Takie zagadnienia przybliżyła naszym uczniom, rodzicom oraz nauczycielom, pani Anna Wojtczak, która dnia 15 maja 2018r. gościła w naszej szkole.

 

 

Czytaj więcej o: Szkolenie – „Kształtowanie umiejętności uczenia się”.

W końcu się ich doczekaliśmy

2018-05-22

W pierwszym tygodniu po długim majowym weekendzie do naszej szkoły przybyli długo oczekiwani goście – przyjaciele z Wilna, którzy gościli naszych uczniów w październiku 2017 roku. Towarzyszyły im dyrektor szkoły na Lipówce Helena Gasperska oraz dwie nauczycielki Swietłana  Grunenkova  i Maryna Šimanska. Zaplanowaliśmy dla nich szereg atrakcji, które miały nie tylko ubarwić ich pobyt, ale przede wszystkim wyrazić naszą radość z wizyty.

Czytaj więcej o: W końcu się ich doczekaliśmy

V Konkurs Historyczny o Żołnierzach Wyklętych

2018-05-22

Miło mi poinformować, że Karolina Nikiel, uczennica klasy VII Szkoły Podstawowej nr 2 w Szczyrku została nagrodzona w kategorii szkoły gimnazjalne - poezja w V Konkursie Historycznym o Żołnierzach Wyklętych. Konkurs objęty jest Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości. Ma charakter międzynarodowy i obejmuje różne dziedziny i kategorie wiekowe. 

Bogdan Grzenkowicz  - przewodniczący Komitetu Pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego - organizatora Konkursu -  napisał:

Czytaj więcej o: V Konkurs Historyczny o Żołnierzach Wyklętych

BĄDŹ BEZPIECZNY W INTERNECIE

2018-05-12

Pod hasłem bezpiecznego internetu przebiegał konkurs SKO. Dzieci w swych pracach pokazywały zagrożenia ze strony internetu, ale i sposoby zapobiegania takim zagrożeniom. Najciekawsze okazały się prace Justyny Cichy 3a, Laury Jakubiec 3a,Emilii Jakubiec 3b , Jakuba Jakubiec 5.

Czytaj więcej o: BĄDŹ BEZPIECZNY W INTERNECIE

MISTRZOSTWA DWÓJKI KLAS I – III w NARCIARSTWIE ALPEJSKIM

2018-04-16

   

W dniu 20 marca, jak co roku na podsumowanie sezonu zimowego, zostały zorganizowane zawody   na zaprzyjaźnionym stoku Biały Krzyż. A sezon między innymi dzięki staraniom naszego burmistrza Antoniego Byrdego był bardzo udany. Wszyscy uczniowie klas I - III SP mogli zakupić karnety sezonowe na szczyrkowskie ośrodki narciarskie za symboliczną kwotę, dlatego z przyjemnością korzystaliśmy z uroków zimy, doskonaląc swoje umiejętności jazdy na nartach.                                                           Pogoda nam sprzyjała, pan Tomasz Styrna profesjonalnie zajął się pomiarem czasu,         a wszyscy zawodnicy starali się osiągać jak najlepsze wyniki. Czas dnia uzyskali: Zuzanna Gorzawska i Kuba Urbanek. Zawodnicy startowali w czterech grupach wiekowych z podziałem na dziewczyny i chłopców. W każdej grupie zostały wyłonione trzy najlepsze miejsca. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i wspaniałe upominki, a swoje sukcesy świętowali przy kiełbasce.

 

Czytaj więcej o: MISTRZOSTWA DWÓJKI KLAS I – III w NARCIARSTWIE ALPEJSKIM

Pasowanie na czytelnika

2018-03-14
Powiększ zdjęcie

 „Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem - to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem."

/przysłowie chińskie/

               13 marca br. w szkolnej bibliotece odbyła się tradycyjna uroczystość  pasowania pierwszoklasistów na czytelników. 

               Uczniowie klasy VI i VII pod opieką pani Krystyny Bieniek przygotowali dla swoich młodszych kolegów inscenizację „Wśród bohaterów bajek i baśni”. Na scenie wystąpili: Kot w Butach, Czerwony Kapturek, Książkowy Ludek, Wróżka i Czarownica, Smerfetka i Kopciuszek oraz Królewna Śnieżka i Królowa Książek z dwiema Koleżankami. Dzieci odgadywały zagadki dotyczące baśniowych bohaterów, znały także wszystkie literki polskiego alfabetu. Wysłuchały próśb i rad, które kierowały do nich książki. Usłyszały, jak zachować się w szkolnej bibliotece.

         Pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie i stali się „rycerzami książek”. Pamiątką miłego spotkania będą na pewno dyplomy, które otrzymali wszyscy uczniowie klasy I. Od tej chwili stali się prawdziwymi czytelnikami i wypożyczyli swoje pierwsze książki. Gratulujemy i zapraszamy do częstych odwiedzin szkolnej biblioteki!

         K. Bieniek, I. Kania

Czytaj więcej o: Pasowanie na czytelnika

Muzyczne podsumowanie I półrocza

2018-02-11
Powiększ zdjęcie

W listopadzie nasza szkoła brała udział w kolejnym przeglądzie Pieśni Patriotycznej organizowanym przez AK w Szczyrku. Zespół "Twist" ( uczniowie kl. VII i częściowo V-VI) zajął pierwsze miejsce i będzie nas reprezentować w kolejnym etapie diecezjalnym.  W swojej grupie wiekowej zwyciężyła również Emilia Grzegorzek - III gimnazjum.

 

Czytaj więcej o: Muzyczne podsumowanie I półrocza

Happening ekologiczny „Powietrze bez smogu”

2018-02-05
Powiększ zdjęcie

 

26 stycznia uczniowie klas IV-VI naszej szkoły wzięli udział w  happeningu ekologicznym zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 na placu św. Jakuba. 

 

Czytaj więcej o: Happening ekologiczny „Powietrze bez smogu”

Wyjazd do Książnicy Beskidzkiej

2017-12-11
Powiększ zdjęcie

 Już po raz drugi klasa V odwiedziła filię Książnicy Beskidzkiej na os. Złote Łany, gdzie uczniowie brali udział w warsztatach. Podczas pierwszego spotkania mieli okazję samodzielnie stworzyć kartkę papieru  - metoda papieru czerpanego. Poprzez zabawę dzieci dowiedziały gdzie powstał papier i jak jest on obecnie produkowany.
Podczas ostatniego spotkania, które odbyło się 30.11, uczniowie wykonywali swoją pierwszą książkę. Część praktyczna poprzedzona była ciekawym wykładem na temat tego, jak wygląda droga od pomysły autora do gotowej książki.
Na koniec warsztatów, uczniowie założyli karty biblioteczne i mogli wypożyczyć kilka książek z biblioteki, które czekają teraz na przeczytanie.

 

Czytaj więcej o: Wyjazd do Książnicy Beskidzkiej

11 Listopada

2017-12-11
Powiększ zdjęcie

11 listopada 1918 roku nadszedł dla Polaków upragniony dzień - po 123 latach niewoli, nasz kraj odzyskał niepodległość. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły wraz z zespołem "Klimczok" wzięli udział w uroczystej Mszy Świętej, podczas której przypomnieli wszystkim czym jest patriotyzm, i co znaczy być patriotą. Dzieci zaprezentowały ciekawe i poruszające wiersza oraz wspomniały słowa Jana Pawła II. Zespół "Klimczok" zadbał o znakomitą oprawę muzyczną.

Po uroczystościach kościelnych, wszyscy udali się pod pomnik w Zwierzyńcu, aby podczas Apelu Poległych, oddać hołd tym, którzy o wolność walczyli.

Czytaj więcej o: 11 Listopada