Kalendarium

Środa, 2019-01-23

Imieniny: Fernandy, Jana

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 1737042
  • Do końca roku: 342 dni
  • Do wakacji: 149 dni

Rok szkolny 2017/2018

Artykuły

"SKS na Śląskim"

2018-07-31
Powiększ zdjęcie

#SKSnaŚLĄSKIM - czy świeci słońce, czy pada deszcz, KIBICOWANIE fajne jest!

64. ORLEN Memoriał Janusza Kusocińskiego odbył się 8 czerwca br. i przyniósł trzy najlepsze wyniki w tabelach światowych. Pierwsza edycja Memoriału Kusego na Stadionie Śląskim przeszła już do historii, ale uczestnicy programu Szkolny Klub Sportowy mieli w tym swój udział!

Ponad 20 000 kibiców było na Stadionie Śląskim świadkami spektakularnego wydarzenia lekkoatletycznego, z czego blisko 800 osób to uczestnicy programu Szkolny Klub Sportowy oraz nauczyciele wychowania fizycznego, którzy na co dzień prowadzą zajęcia w ramach programu Ministerstwa Sportu i Turystyki – Szkolny Klub Sportowy.

Czytaj więcej o: "SKS na Śląskim"

Królowa Jadwiga w oczach dziecka

2018-07-05
Powiększ zdjęcie

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi w Szczyrku  od lat aktywnie uczestniczy w konkursach organizowanych przez Rodzinę Szkół Jadwigi Andegaweńskiej, zdobywając w nich nagrody i wyróżnienia.  Celem konkursów jest nie tylko kształtowanie i rozwijanie uzdolnień plastycznych  oraz wyobraźni i inwencji twórczej dzieci i młodzieży, ale także upowszechnianie dokonań, ideałów i wartości reprezentowanych przez naszą Patronkę, jej wizerunku jako władcy, polityka , kobiety.

W Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „ Zabytki architektoniczne związane ze świętą Jadwigą Królową Polski” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 11 w Mysłowicach przy współpracy Muzeum Miasta Mysłowice II miejsce zajął uczeń naszej szkoły Karol Trzopek.

Praca Fabiana Wandzla wykonana w formie komiksu  została wyróżniona w kategorii: szkoła podstawowa w III Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Obrazy z życia i panowania Królowej Jadwigi”. Organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi w Bełżcach.

Uczennica Kinga Chmiel  zajęła III miejsce w konkursie plastycznym „Naśladowcy Królowej”, który przygotowała Szkoła Podstawowa nr 2 im. św. Królowej Jadwigi w Parczewie.

Gratulujemy młodym artystom!

Czytaj więcej o: Królowa Jadwiga w oczach dziecka

„Dwójka” stawia na przyrodę!

2018-07-05
Powiększ zdjęcie

 

 

W ramach konkursów ekologicznych organizowanych przez  Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego w kampanii edukacyjno – informacyjnej „Stawiam na przyrodę”, braliśmy udział w konkursie „Mój ulubiony zwierzak” oraz  „Krajobraz i przyroda województwa śląskiego”. Opiekę merytoryczną nad przebiegiem konkursów w Szkole Podstawowej nr 2 w Szczyrku sprawowała pani Izabela Kania.

 

Czytaj więcej o: „Dwójka” stawia na przyrodę!

Zakończenie roku szkolnego

2018-07-05

Zostali oni uroczyście pożegnani przez przedstawicielki Rady Rodziców, które w pięknych słowach opisały bogaty dorobek ich pracy zawodowej, a także podziękowały za wysiłek włożony w rozwój dzieci i młodzieży w naszej szkole. Życzyły także każdemu z osobna wytrwałości i powodzenia w życiu pozaszkolnym. Również grono pedagogiczne dołączyło się do życzeń i wręczyło w swoim imieniu pamiątkowe upominki.

Podczas drugiej, mniej oficjalnej części apelu, została odegrana scenka skierowana do opuszczających nasze grono nauczycieli oraz dyrektora. Uczniowie wraz z panią Anetą Chrobak oraz panią Sabiną Kubicą- Nikiel przygotowali zabawne, ale i wzruszające wystąpienie, podczas którego żegnali odchodzące osoby.

 

Czytaj więcej o: Zakończenie roku szkolnego

Spotkanie z Patronką

2018-06-11
Powiększ zdjęcie

     Czarny Krzyż w Katedrze Wawelskiej to miejsce nieobce naszym uczniom, ponieważ to właśnie tam znajdują się relikwie Świętej Królowej Jadwigi, Patronki naszej szkoły. Co roku, w rocznicę Jej kanonizacji, która przypada na dzień 7 czerwca, gromadzimy się w tym właśnie miejscu, aby oddać cześć Królowej i złożyć u Jej stóp symboliczne czerwone róże. Nie inaczej było i w tym roku.

Czytaj więcej o: Spotkanie z Patronką

Wycieczka klasowa Wrocław – Góry Stołowe – Kłodzko

2018-06-29
Powiększ zdjęcie

 

W maju klasa II gimnazjum odwiedziła malownicze tereny Polski zachodniej w trakcie 3 dniowej wycieczki szkolnej. We Wrocławiu zwiedziliśmy Panoramę Racławicką, poznaliśmy zabytki miasta podczas spaceru z przewodnikiem miejskim po Ostrowie Tumskim i starówce wrocławskiej. Jedną z atrakcji było również ZOO i Afrykarium. 

 

Czytaj więcej o: Wycieczka klasowa Wrocław – Góry Stołowe – Kłodzko

Szlakiem Renesansu …i nie tylko.

2018-05-28
Powiększ zdjęcie

8 - 9 maja br. uczniowie klasy VI i VII wraz z opiekunami wybrali się na dwudniową wycieczkę. W pierwszy dzień zwiedzili zamek w Dębnie, który powstał w XV wieku, na miejscu starszego drewnianego grodziska. Przez wieki był rozbudowywany i zmieniał swój wygląd, dzisiaj łączy w sobie architekturę renesansową i gotycką. W zamku mieści się muzeum, organizowane są różne imprezy i koncerty.

 

Czytaj więcej o: Szlakiem Renesansu …i nie tylko.

Szkolenie – „Kształtowanie umiejętności uczenia się”.

2018-05-22
Powiększ zdjęcie

Jak nauczyć dziecko efektywnego uczenia się?  Jakie techniki można wykorzystać do lepszej nauki? Co najbardziej przeszkadza w nauce? Takie zagadnienia przybliżyła naszym uczniom, rodzicom oraz nauczycielom, pani Anna Wojtczak, która dnia 15 maja 2018r. gościła w naszej szkole.

 

 

Czytaj więcej o: Szkolenie – „Kształtowanie umiejętności uczenia się”.

W końcu się ich doczekaliśmy

2018-05-22

W pierwszym tygodniu po długim majowym weekendzie do naszej szkoły przybyli długo oczekiwani goście – przyjaciele z Wilna, którzy gościli naszych uczniów w październiku 2017 roku. Towarzyszyły im dyrektor szkoły na Lipówce Helena Gasperska oraz dwie nauczycielki Swietłana  Grunenkova  i Maryna Šimanska. Zaplanowaliśmy dla nich szereg atrakcji, które miały nie tylko ubarwić ich pobyt, ale przede wszystkim wyrazić naszą radość z wizyty.

Czytaj więcej o: W końcu się ich doczekaliśmy

WSPOMINAMY FESTYN SZKOLNY

2018-06-15
Powiększ zdjęcie

 Dnia 09.06.2018 r. w naszej szkole, przy współpracy Dyrekcji, rodziców, nauczycieli i uczniów odbył się festyn szkolny- Święto Naszej Patronki. Tegoroczna uroczystość była szczególnie ważna, ponieważ jej tematyka związana była z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uczniowie oraz nauczyciele zorganizowali dla wszystkich zaproszonych gości szereg atrakcji. Zaprezentowany został program artystyczny przygotowany przez  uczniów klas I, II, VI, VII oraz szkolny zespół muzyczny. Część artystyczna była znakomitą okazją do propagowania wśród uczniów wiedzy na temat historii Polski, budowania tożsamości i wspólnoty narodowej oraz rozwijania wśród dzieci postaw patriotycznych, szacunku do historii państwa i symboli. Wszyscy, którzy byli obecni  w tym dniu w naszej szkole, mogli również podziwiać wystawę prac plastycznych związanych z tematem imprezy.

 

        

Czytaj więcej o: WSPOMINAMY FESTYN SZKOLNY