Kalendarium

Niedziela, 2018-12-16

Imieniny: Albiny, Sebastiana

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 1688691
  • Do końca roku: 15 dni
  • Do wakacji: 187 dni

Rok szkolny 2018/2019

Artykuły

Mikołaj zawitał do naszej szkoły.

2018-12-06
Powiększ zdjęcie

W dniu dzisiejszym odwiedził nas Mikołaj. Radośc zapanowała na szkolnych korytarzach i w klasach.

Czytaj więcej o: Mikołaj zawitał do naszej szkoły.

Dzień postaci bajkowych

2018-11-22

W piątek 16 LISTOPADA w naszej szkole zorganizowaliśmy

 

"DZIEŃ POSTACI BAJKOWYCH"

Czytaj więcej o: Dzień postaci bajkowych

Dzień Misia

2018-12-06
Powiększ zdjęcie

Coraz młodsi i coraz chętniej…

2018-11-22

W październiku oraz w listopadzie odbyły się dla najstarszych uczniów naszej szkoły dwa szkolenia, które podejmowały bardzo ważne, ale i bardzo trudne tematy. Pierwszy to dopalacze. W  tym dniu prowadzący wspomniał również o innych środkach psychoaktywnych. Drugi to alkohol.

 

Jedna i druga używka stanowią ogromny problem w środowisku młodych ludzi. Coraz młodsi i coraz chętniej sięgają po te substancje. Nie potrafią odmówić, żeby nie stracić akceptacji środowiska rówieśniczego. Dlatego tak ważne jest poruszanie tych kwestii. Sławomir Orzechowski, prowadzący warsztaty, już od kilku lat rozmawia z uczniami naszej szkoły na te tematy, dzięki wsparciu Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, co jest dla nas bardzo istotne, gdyż świetnie dogaduje się z młodzieżą, wręcz mówi jej  językiem.

 

Tekst: Joanna Łaciak

Zdjęcie: Joanna Łacia

Czytaj więcej o: Coraz młodsi i coraz chętniej…

Podziękowaliśmy za przelaną krew

2018-11-22
Powiększ zdjęcie

 

            Wspaniała, 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości nie mogła w naszej szkole przejść niezauważona. Już od początku roku szkolnego pamiętaliśmy o tych wydarzeniach, rozmawialiśmy o nich na lekcjach, czego zwieńczeniem był uroczysty apel, który odbył się 9 listopada. W jego przygotowania włączyli się uczniowie całej szkoły, a jego motywem przewodnim były wspomnienia babci, która opowiadała swoim wnukom o zapamiętanych zdarzeniach, jakże ważnych dla naszej Ojczyzny. 

Warstwę słowno-filmową – przygotowaną przez Katarzynę Dziedzic oraz Annę Jakubiec-Nikiel – uświetniła warstwa muzyczna. Wspaniale zaprezentowały się zespół szkolny, specjalnie na tę okazję stworzony przez Sabinę Kubicę-Nikiel oraz Zespół Regionalny Klimczok prowadzony przez Małgorzatę Hołdys. Równie efektownie prezentowała się oprawa plastyczna przygotowana przez Izabelę Kanię, którą w działaniach wspomógł uczeń klasy III gimn. Piotr Gałczyński.

            Uczniowie naszej szkoły ze swoim przedstawieniem zaprezentowali się także szerszej publiczności w Kościele pw. św. Piotra i Pawła 11 listopada. Wierni, zgromadzeni na mszy, mogli zobaczyć i usłyszeć efekt finalny długich przygotowań. Po przedstawieniu obecni w Kościele przeszli pod Pomnik Zwierzyniecki, gdzie miały miejsce uroczysty apel poległych oraz oddanie hołdu tym wszystkim, którzy przelali krew za Ojczyznę.

Anna Jakubiec-Nikiel

Czytaj więcej o: Podziękowaliśmy za przelaną krew

Rekord dla Niepodległej

2018-11-14
Powiększ zdjęcie

       W związku z obchodami 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę uczniowie i nauczyciele naszej szkoły 9 listopada przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „Rekord dla Niepodległej”. Zebrani na placu Św. Jakuba uczniowie szczyrkowskich szkół i przedszkola oraz  władze miasta o godz. 11.11 wspólnie zaśpiewali 4 zwrotki hymnu narodowego. Akcja ta zmobilizowała ponad 24 tysiące placówek edukacyjnych w całej Polsce. Aby podkreślić wzniosły nastrój, akcji towarzyszyły pieśni śpiewane przez uczestników konkursu pieśni patriotycznej.

P. Pawełek

Czytaj więcej o: Rekord dla Niepodległej

Przegląd Pieśni Patriotycznej

2018-11-14
Powiększ zdjęcie
 W dniu 6.11.2018  nasi uczniowie reprezentowali  szkołę na przeglądzie pieśni patriotycznej w Centrum Kultury Szczyrk. Najmłodszą grupę reprezentowała Kasia Śleziona, Zuzanna Gorzawska i Zespół Klimczok.  W grupie wiekowej IV-VI wystąpiła  Zosia Śleziona  oraz grupa Echo ( Maja Krupa, Paulina Majcher, Oliwia Szymonowicz, Jan Śleziona, Krzysztof Hula, Karol Potępa). W grupie starszej - duet (Martyna Hula i Anna Kurowska), Marta Krupa i zespół Dominanta (uczniowie kl. VII,VIII i III gimnazjum).
 
Wszystkim gratulujemy bardzo udanych występów!
Czytaj więcej o: Przegląd Pieśni Patriotycznej

Podsumowanie zbiórki makulatury za październik

2018-10-29

W trakcie pierwszej, w tym roku szkolnym, zbiórki makulatury zebraliśmy 1120 kg papieru. Trwająca trzy dni akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem.  Podobnie jak w latach poprzednich wspieramy działania Fundacji Gaja z Wilkowic, która prowadzi kampanię „Zbieraj makulaturę – ratuj konie”. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom, którzy  włączyli się do naszej akcji.

Pod koniec listopada planujemy kolejną zbiórkę makulatury.

Patrycja Pawełek (opiekun Samorządu Uczniowskiego)

Szymon Kowalcze i Szymon Siuda (odpowiedzialni za akcję)

Czytaj więcej o: Podsumowanie zbiórki makulatury za październik

Dzień Komisji Edukacji Narodowej

2018-11-25

Dzień Komisji Edukacji Narodowej to święto wszystkich pracowników Oświaty. Uczniowie klasy VII przygotowali uroczysty apel, na którym były podziękowania, życzenia sukcesów w dalszej  pracy, kwiaty oraz drobny prezent.
Uroczystość uświetniły występy klasy III, muzyczne dedykacje na skrzypcach w wykonaniu uczennicy klasy VIII, Anny Kurowskiej oraz przepiękne pokazy gimnastyczki artystycznej Magdaleny Wantoły. Nasza uczennica z klasy II zachwyciła całą publiczność swoimi występami,  prezentując się w tańcu wolnym oraz z przyborem hula – hop.
Nie zabrakło również życzeń od Burmistrza Miasta, Pana Antoniego Byrdego oraz Rady Rodziców.

 

Aneta Chrobak

Czytaj więcej o: Dzień Komisji Edukacji Narodowej

Czym skorupka za młodu nasiąknie dbam o czystość powietrza, ciepło systemowe, energia - co o tym wiem."

2018-10-29

W ramach edukacji ekologicznej w październiku odbyły się zajęcia projektowe pt."Czym skorupka za młodu nasiąknie" - dbam o czystość powietrza, ciepło systemowe, energia - co o tym wiem." Prelekcję poprowadził pan Ireneusz Czulak z firmy TAURON Polska Energia S.A. z Czechowic-Dziedzic.  Uczniowie poznali proces produkcji energii cieplnej w skojarzeniu i jego oddziaływanie na środowisko naturalne oraz korzyści  jakie wynikają  z takiego pozyskiwania energii, zwłaszcza w odniesieniu do palenisk domowych. Poznali również działania jakie podejmuje Elektrociepłownia w zakresie ochrony środowiska (stosowanie nowych technologii, dotrzymywanie norm emisji). Na koniec zajęć ochotnicy mogli sprawdzić na „własnej skórze” ile potrzeba energii mechanicznej aby wytworzyć energię potrzebną do zapalenia od jednej do trzech żarówek.

Patrycja Pawełek

Czytaj więcej o: Czym skorupka za młodu nasiąknie dbam o czystość powietrza, ciepło systemowe, energia - co o tym wiem."