Kalendarium

Niedziela, 2018-12-16

Imieniny: Albiny, Sebastiana

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 1688716
  • Do końca roku: 15 dni
  • Do wakacji: 187 dni

Z życia młodszej grupy wiekowej w roku szkolnym 2018/2019

Artykuły

MIKOŁAJKI

2018-12-10
Powiększ zdjęcie

                  

Zamiast tradycyjnych paczek , uczniowie klas I –III pojechali do Banialuki na przedstawienie pt. ,, Krawczyk Niteczka .Jest to  niezwykle barwną opowieść o perypetiach pewnego   krawca , który ratuje królestwo i w nagrodę zostaje mężem ślicznej królewny. Inną niespodzianka była wizyta Mikołaja i Aniołków  w naszych klasach , którzy częstowali nas słodkościami. Taki prezent od Mikołaja  na pewno zadowolił wszystkie dzieci. 

 

                                                                                                        Kubica Mirosława

 

Czytaj więcej o: MIKOŁAJKI

Podsumowanie pracy w Młodszej Grupie Wiekowej - listopad

2018-11-25
Powiększ zdjęcie

 

 Najważniejszym wydarzeniem  w tym miesiącu były  obchody  100- lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uczniowie klas młodszych brali udział w akademii poświęconej Świętu Odzyskania Niepodległości w szkole oraz  uroczystościach w kościele. Wspólnie z innymi uczniami odśpiewaliśmy hymn na Placu św. Jakuba.

Bawiliśmy się na balu andrzejkowym , który poprowadziła pani animatorka. Wróżyliśmy w klasach . Uczniowie brali udział w akcji ,, Znicz” przynosząc znicze, które zapłonęły w miejscach pamięci. Przeprowadzili konkurs plastyczny ,, Kolorowe  mandele’’. Najładniejsze prace można zobaczyć  na naszej gazetce szkolnej.

                                                               

                                                                                            Kubica Mirosława

Czytaj więcej o: Podsumowanie pracy w Młodszej Grupie Wiekowej - listopad

ZABAWA ANDZEJKOWA w Młodszej Grupie Wiekowej

2018-11-25
Powiększ zdjęcie

  22 listopada  odbył się andrzejkowy bal. W młodszej grupie wiekowej bawiły się dzieci z klas I – III oraz „zerówka”. W sali gimnastycznej było mnóstwo tańców oraz zabaw. Bal prowadziła pani animatorka, co dodawało zabawie dodatkowej atrakcji. W klasach wychowawcy przygotowali wróżby andrzejkowe , rodzice natomiast zadbali o słodki poczęstunek. Wszyscy bawili się wyśmienicie.

 

                                                                            Kubica Mirosława

Czytaj więcej o: ZABAWA ANDZEJKOWA w Młodszej Grupie Wiekowej

Klasa III bawi się w teatr z ,, Kubusiem Puchatkiem.”

2018-10-27
Powiększ zdjęcie

Uczniowie klasy III przygotowali  przedstawienie ,, Nowe przygody Kubusia Puchatka”. Inspiracją do zajęć była lektura A. Milne ,, Kubuś Puchatek”. Dzieci  pracowały w grupach , układały dialogi, kolorowały postacie do przedstawienia. Następnie prezentowały efekty swojej pracy.  Wspólnie wybrały najciekawsze przedstawienie. Zwycięzcami zostali: Marta, Laura, Mateusz i Filip.

                                                                                                                          Kubica Mirosława

Czytaj więcej o: Klasa III bawi się w teatr z ,, Kubusiem Puchatkiem.”

Podsumowanie pracy w Młodszej Grupie Wiekowej – październik.

2018-10-23
Powiększ zdjęcie

 

 Najważniejszym wydarzeniem w naszej grupie było ślubowanie klasy I. Pierwszaki zostały powitane przez uczniów klasy II krótkim programem artystycznym i małym upominkiem.

Czytaj więcej o: Podsumowanie pracy w Młodszej Grupie Wiekowej – październik.

Światowy Dzień Walki z Głodem

2018-10-21
Powiększ zdjęcie

              

 

Jednym z alarmujących zjawisk współczesnego świata jest zwiększająca się skala niedostatku i ubóstwa. l nie dotyczy to, jakby się mogło wydawać, tylko krajów rozwijających się, ale w coraz większym stopniu krajów uprzemysłowionych. Niestety ten problem dotyka w znacznej mierze także i Polskę. Wynikiem takiej sytuacji ekonomicznej wielu rodzin jest ich ograniczony dostęp do artykułów żywnościowych, ze względu na brak środków finansowych na ich zakup. Rodziny ograniczają wydatki na żywność, czego skutkiem jest niedożywienie, a co gorsze, coraz częściej również i głód. „Światowy Dzień Walki z Głodem”, którego data przypada na 16 października to akcja, której głównym celem jest uświadomienie społeczeństwu skali ubóstwa, która nie dotyczy wyłącznie krajów III świata, ale również Polski oraz skutków niedożywienia zwłaszcza wśród dzieci.

W naszej szkole  uczniowie  również przyłączyli się do tej akcji i przygotowali samodzielnie poczęstunek w różnej formie( kanapek , owoców, słodyczy).

                                       opiekun Młodszej grupy Wiekowej Mirosława Kubica

Czytaj więcej o: Światowy Dzień Walki z Głodem

WYCIECZKA PIESZA 1a POLĄCZONA Z OGNISKIEM

2018-10-21
Powiększ zdjęcie

     

     16 października klasa 1a wybrała się na pieszą wycieczkę na Zwalisko.  Mieszka tu nasza koleżanka z klasy i to ona wraz z rodzicami zaprosiła nas do siebie.

 Nie było łatwo, gdyż było bardzo stromo i daleko, ale daliśmy radę. Po dotarciu do  celu odsapnęliśmy trochę i zaczęło się ognisko. Piekliśmy pyszne kiełbaski. Po

 uczcie dla żołądka przyszedł czas na wspólne zabawy, które bardziej zintegrowały naszą klasę. Kiedy nadszedł czas powrotu niektórzy mieli łzy w oczach, że już

trzeba wracać. Było wspaniale, pogoda też o nas nie zapomniała – cały czas świeciło jesienne słonko i było bardzo ciepło. Wyprawa ta długo zostanie w naszej

pamięci.

 

   Dziękujemy za pomoc naszym rodzicom!

Czytaj więcej o: WYCIECZKA PIESZA 1a POLĄCZONA Z OGNISKIEM

CO U NAS SŁYCHAĆ ?

2018-10-17
Powiększ zdjęcie

 

  Młodsza Grupa Wiekowa – podsumowanie pracy  w miesiącu wrześniu.

W miesiącu wrześniu wspominamy minione wakacje. Temu tematowi poświęcone były konkursy. W klasach pierwszych dzieci wykonały prace plastyczne na temat wakacyjnych wspomnień. Klasa druga i trzecia oprócz części plastycznej opisała swoje  swoje wakacyjne przygody  w formie kartki z pamiętnika. Najciekawsze prace można obejrzeć na naszej gazetce na korytarzu szkolnym.

Bardzo ważnym zagadnieniem jest  bezpieczna droga  dzieci do i ze szkoły. Dzieci najpierw obeirzały prezentację multimedialną na  temat bezpieczeństwa, a następnie uczyły się praktycznego przechodzenia przez jezdnię oraz wykonały prace plastyczne na ten temat. Każde dziecko otrzymało także kamizelki oraz elementy odblaskowe.

 

                                                                                                                   opiekun grupy Mirosława Kubica

Czytaj więcej o: CO U NAS SŁYCHAĆ ?